עשרת טיולי המים המומלצים לקיץ מרענן ומלא חיוכים

פורסם: 16 באוג׳ 2013, 1:17 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 16 באוג׳ 2013, 1:18 ]
מי לא מפחד מ"חום יולי-אוגוסט". אחת הדרכים להתמודד עם הקיץ הלוהט, היא לא רק באמצעות מזגנים ושתיית משקאות קרים, אלא גם ביציאה לחיק הטבע. ארצנו מציעה שפע שכיות חמדה, בהן הבריזה היא טבעית והמים מרעננים. אז הכינו את בגד הים, הכו בסלע ומחאו כפיים לעשרת המקומות המימיים שיעשו לכם את הקיץ.

נחלים מלאים במים

נחל שניר - מסלול בנחל חוצה גבולות
משפחה שטרם ביקרה בנחל שניר, חייבת לעשות זאת הקיץ. הנחל, אשר מתחיל את זרימתו בלבנון הוא הארוך מבין שלושת מקורות הירדן והטיול בו נוח מאוד ומיועד בחלקו לבעלי מוגבלויות. עד לגבול ישראל לבנון יקרא הנחל אל-חצבאני ומרגע שיעבור את ביקורת הדרכונים ויזרום בגבולותינו יקרא נחל שניר.
למסלול הטיול >>

נחל עמוד עליון - להרגיש בחו"ל
המסלול בנחל עמוד הינו טיול בינות למעיינות, בוסתנים, עצי פרי בריכות וסימני התיישבות קדומים. כיום רשות הטבע והגנים הפכה את המקום לאתר מסודר בתשלום ובמקום אפשרית גם חניית לילה. המים המפכים במעין נקיים, מקנים את התחושה של טיול בחו"ל. הטיול הנו טיול מים רגוע ויפה ומומלץ בכל עונות השנה ובמיוחד בקיץ חם.
למסלול הטיול >>

המג'רסה – למשפחות שחובבות אתגר
הנוף המיוחד של בקעת בית צידה תופסת את נהר הירדן ונחלי הגולן שניה לפני שהם נשפכים לכנרת – ואתם קוצרים את הפירות. המטיילים במג'רסה (שפך נחל דליות), ירגישו כמו בסרט. הליכה שפופה בין צמחיית נחלים, מים עד גובה הברכיים וגוף רענן לאורך כל הטיול. הטיול בנחל דליות הוא חוויה נהדרת לילדים ומשפחות.
למסלול הטיול >>

נחל זויתן עליון - הפנינה של הגולן
בימות הקיץ החמים מציע הזוויתן בריכות מים קרירות ומפנקות. הנחל שחוצב בסלע הבזלת נקרא כך על שום הזוויות שהוא יוצר בעת הזרימה לכנרת. המסלול מתאים למשפחות מטיבות לכת ואינו מעגלי. שימו לב כי באמצע הקיץ אמנם חלק מהמסלול עובר באזור יבש של רמת הגולן אך הבריכות והמפל שווים הכל. למעוניינים בנגיעה של היסטוריה וארכיאולוגיה גם כן, ביקור בכפר התלמודי, בבית הכנסת העתיק ובמוזיאון של בירת הגולן יכול להפוך את הטיול למושלם.
למסלול הטיול >>


מעיינות שאסור לפספס

עין מוקש – בריכה שחייבים להכיר
על אף שמו הטיפה מפחיד. הגישה לעין מוקש נוחה ובטוחה והמעיין נחשב לאחד מסימני ההיכר של רמת הגולן בכל הנוגע לטיולי מים. הבריכה בנויה סביב אבני בזלת, שגרם מדרגות עקלתוני מאפשר לעלות ולרדת אליה. מי הבריכה עמוקים למדי והם קרירים ונעימים לשחייה.
לעין מוקש >>

עין יזרעאל – יש מקום לכווולם
וַיִּקְבְּצוּ פְלִשְׁתִּים אֶת-כָּל-מַחֲנֵיהֶם, אֲפֵקָה; וְיִשְׂרָאֵל חֹנִים, בַּעַיִן אֲשֶׁר בְּיִזְרְעֶאל. (שמואל א, כט, א).
במקום בו חנו בני ישראל לפני מלחמתם עם הפלישתים יש מקום לכולם. עין יזרעאל הינו מעיין נקבה השוכן למרגלות הגלבוע. המעיין הינו בריכה גדולה, אך רדודה, ובמרכזה בית המשאבה. מסביב למעיין עשרות עצי אקליפטוס המצלים על המעיין והמקום נהדר לפיקניק.
לעין יזרעאל >>

עין נון – מנוחה בצל האקליפטוס
למרגלות היישוב מגדל בסמוך לכנרת הוקמה לה שכיית חמדה יפיפייה. בריכה גדולה ומסודרת, שביל בוסתן קצרצר ואקליפטוס ששומר עלינו מהשמש – כל אלו הופכים את המקום לכזה שכיף לפתוח בו את הבוקר או סתם ליהנות מקפה בשטח. תנו לילדים לחגוג בעין נון.
לעין נון >>


מפלים שחייבים להכיר

מפל גמלא – כשטבע וסיפור גבורה נפגשים
ברוכים הבאים למפל האיתן הגבוה במדינה – מפל גמלא. הגן הלאומי ושמורת הטבע הינם אתרים אשר חובה לבקר בהם בהגיעכם לרמת הגולן. לצד המפל המרשים, תוכלו ליהנות ממסלול הליכה אשר ייקח אתכם אחורה בזמן, לימי הבית השני ולתצפית על העיר העתיקה גמלא. עוד בשמורה, מרכז לקינון נשרים ושרידי מנזר עתיק.
למפל גמלא >>

מפלי נחל אל על – להרגיש בשמיים
לא חייבים מטוס בכדי להרגיש בשמיים. טיול בנחל אל על שברמת הגולן מזמין אותנו למפגש רטוב ושמח עם נחל איתן ושני מפלים, שחור ולבן, הזורמים כל ימות השנה. תחילה רק תשמעו אותם, לאחר מכן כנראה שתרצו לצלם אותם ואז לא תוכלו להתאפק ותקפצו לבריכות המים אליהן נשפכים המפלים.
למפלי נחל אל על >>

מפל התנור – המפל שבקצה המדינה
אי שם בקצה של הצ'ופצ'יק, באצבע הגליל, נמצא מפל התנור. במקום שבו האוירה שונה וגלילית, זורם לו לבטח נחל עיון המוכר בזכות מימי המפל הצונחים מגובה של כ-30 מטרים לעבר בריכה מרהיבה. בתלמוד נקרא הנחל "נקובתא דה עיון"- כלומר הניקבה, השביל של עיון.
למפל התנור >>


לכתבה באתר tiuli

Comments