הצעה ל-Waze: הוספת התראה אופניים לפניך

פורסם: 24 בפבר׳ 2012, 4:28 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 3 באפר׳ 2012, 7:57 ]
עמותת 'ישראל בשביל אופניים' מקדמת רעיון אשר עשוי להגדיל את הניראוּת של רוכבי הכביש ולהגדיל את בטיחותם. הרעיון הועלה על ידי גיא שגב באתר אינטרנט שמרכז רעיונות לתכונות חדשות עבור אפליקציית Waze, וזוכה לתגובות חיוביות מאוד.
ערן שחורי, 15/2/2012
 
תמצית הרעיון: "היום, רוכבי אופני כביש רבים רוכבים עם סמארטפון, שבו בדרך כלל גם מותקן Waze. רוכב האופניים יפתח את האפליקציה בתחילת הרכיבה ויעביר למצב 'רוכב אופניים'. נהגים שנוסעים על אותו הכביש יקבלו התראה על רוכב האופניים לפני שהם מגיעים אליו, למשל 100 מטר לפני, בדומה להתראות על מצלמות מהירות או כל התראה אחרת. התראה כזאת יכולה לגרום לנהג לשים לב לרוכב האופניים ולמנוע תאונות קטלניות".
 
אם לדעתכם הרעיון טוב, עברו לקישור והצביעו עבורו, ואחר כך שתפו חברים שלכם כדי שיצביעו גם הם.  

עדכון ליום 23/2/2012

ההצעה להוסיף ל-Waze מצב "רוכב אופניים" שתיצור התראת "רוכב אופניים לפניך" עברה למקום הראשון עם 640 הצבעות עד כה. היישום נועד להגן גם על נהגים (מפני כניסה לכלא), ולא רק על רוכבי אופניים (אף שהעונש לגביהם ולגבי בני משפחותיהם חמור יותר).

נעשתה פניה לסמנכ"ל Waze במטרה להסב את תשומת ליבו להצעה, והופעל עליו לחץ וירטואלי מתון כדי שיסכים להעביר את ההצעה לבחינה מקצועית בפורום נרחב יותר בחברה.

ייתכן שיצוצו בעיות טכניות ביישום (מישהו אמר לי שעובר פרק זמן בין עדכון לעדכון, כך שההתראה על נקודה נעה לא תהיה רלבנטית, ומישהו אחר אמר שה-waze "טוחן" סוללה, ומישהו אחר חושב שזה פתרון שעלול לגרום לנהגים לא לשים לב לרוכבים שלא יהיו מסומנים ב-waze). נמתין להחלטת Waze, אבל הביקוש להצעה צריך להיות מובע בהצבעות שלכם ושל חבריכם בעד הרעיון.

במקרה, ביום שפניתי אליו, שודרה כתבה על כניסתה לכלא של הנהגת שדרסה את איציק דרזי לפני כחמש שנים. ראו בהמשך קישורים לכתבות.

אם אתם חושבים שהרעיון טוב, הצביעו בעדו וחשוב מכך - העבירו לחבריכם (בעיקר אלו שאינם רוכבי אופניים), פרסמו בדף הפייסבוק שלכם, וכד'. כתובת מקוצרת לקישור לרעיון: http://goo.gl/RB0WW

---נספח---
המהדורה היומית 19/2/2012 - אם שדרסה בשוגג רוכב אופניים נכנסת לכלא - כתבה שמתחילה בדקה 25:10
http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=866272
אם לשלושה דרסה רוכב אופניים - ותיכנס לשנת מאסר
http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=849457


עדכון ליום 24/2/2012

עמותת 'ישראל בשביל אופניים' קוראת לתמוך ברעיון. לניוזלטר החודשי של העמותה לחצו כאן


עדכון ליום  6/3/2012
סמנכ"ל Waze הודיע כי ההצעה נבחנה בפורום מקצועי בחברה, וכי ההחלטה שהתקבלה הינה לא ליישם את ההצעה. להערכתם יש פתרונות טובים יותר.

עדכון ליום 3/4/2012:


כתבות קשורות:

כנס 'רוכבים בטוח': רוכבי האופניים לוקחים את הכידון בידיים 

רוכבים בטוח - רכיבה ב"מתחם מועדף"

  

 

Comments