עובדים במשרד? אתם צריכים לבלות שעתיים ביום לפחות על הרגליים

פורסם: 5 ביוני 2015, 2:16 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 5 ביוני 2015, 2:16 ]
מחקר חדש מצא שכדי להישאר בריאים עובדים צריכים באופן אידיאלי לעמוד או ללכת ארבע שעות במהלך כל יום עבודה. ישיבה ממושכת היא גורם סיכון למחלות ולמוות בגיל מוקדם
שירות כלכליסט 02.06.15, 15:10 

עובדים במשרד? אתם צריכים לבלות שעתיים לפחות ביום על הרגליים, כשהאידיאל הוא ארבע שעות, וזאת כדי להימנע מההשפעות השליליות של הישיבה במקום, כך לפי מחקר חדש שנערך על ידי ארגון פאבליק הלת' אנגלנד (Public Health England).

בעיתון הגרדיאן הבריטי מדווחים שמחקרים קודמים כבר מצאו קשר בין הישיבה הממושכת והעלייה בסיכון למחלות או למוות בגיל מוקדם. אולם המחקר הנוכחי הוא מהראשונים שמספק יעדים כמותיים לקימה מהכסא.

 

מחברי המחקר, שכוללים מומחים מארה"ב, בריטניה ואוסטרליה, קראו למהפכה במקום העבודה באמצעות שימוש בשולחנות המאפשרים גם לשבת וגם לעמוד, מטלות שבסיסן עמידה והליכות קבועות במהלך היום.

 

החוקרים מציעים לבדוק אפשרויות כמו הרחקת השירותים כך שהעובדים יצטרכו ללכת יותר, החלפת חלק מהמיילים במסר פנים מול פנים או אפילו התקנת שעון מעורר על המחשב שיתריע מתי הגיע הזמן לזוז.

 

"אנחנו יצורים של הרגלים והגענו למסקנה השגויה שישיבה היא הדרך האופטימאלית לביצוע עבודות משרד", הגיב גאווין בראדלי ממחברי המחקר. "אנחנו זקוקים לסביבה שבה אנשים ירגישו חופשיים יותר לעבוד בעמידה מול השולחן".

על פי הראיות המדעיות הקיימות, אנשים שיושבים יותר הם בעלי סיכוי כפול לחלות בסוכרת מסוג 2 ולסבול ממחלות לב. כמו כן, יש להם סיכוי מוגבר של 13% ו-17% לחלות בסרטן ולמות, בהתאמה.

קומו מהשולחן. ישיבה ממושכת מגבירה סיכון למחלות ומוות בגיל מוקדם
קומו מהשולחן. ישיבה ממושכת מגבירה סיכון למחלות ומוות בגיל מוקדם צילום: שאטרסטוק

 

 

העובדים במשרדים מעבירים בין 65%-75% משעות העבודה בישיבה, לעיתים קרובות לאורך תקופות זמן ממושכות. בראדלי ממליץ לבצע מטלות מסוימות כמו קריאת מיילים בעמידה. מסיבה זו המחקר תומך בראיון של שולחנות מתכווננים בין ישיבה ועמידה, שמאכלסים 90% מהמשרדים בסקנדינביה.

 

שולחנות מסוג זה הם יקרים יחסית, אך במחקר מציינים שהייתרונות שלהם שווים את המחיר, כולל שיפור בפריון העבודה, פחות היעדרויות והפחתת עלויות ביטוח הרפואי.

 

בראדלי אומר כי העובדים לא צריכים להתבייש מלעמוד ליד השולחן, ולהתעלם מתגובות חבריהם למשרד. "כולנו כבשים אך ברגע שהכבשה השחורה שומרת על האצבע עם הדופק וברגע שהרועה או המעסיק מקבל זאת, הן הופכות במהירות לכבשים לבנות שוב". עם זאת, המחקר מזהיר גם כי עמידה ממושכת אינה בריאה אף היא ועלולה לגרום לכאבי שרירים ועייפות.

לכתבה בכלכליסט


Comments