אופניים לכולם: יוקמו 5,000 ק"מ שבילי רכיבה

פורסם: 10 ביוני 2010, 4:05 על ידי: Sustainability Org

תוכנית לקידום ענף רכיבת האופניים בישראל אושרה על ידי הקבינט החברתי כלכלי, ותכלול הקמת שבילים, תשתיות ו-250 מועדוני רוכבים בתקציב של 100 מיליון שקל

ענת שיחור-אהרונסון | 8/6/2010 14:20
רכיבת האופניים בישראל תקבל ככל הנראה דחיפה משמעותית בשנים הקרובות, וזאת בעקבות תוכנית לקידום הרכיבה, שאושרה היום על ידי הקבינט החברתי כלכלי.
 
גם  רוכבים מהעולם יגיעו לישראל
גם רוכבים מהעולם יגיעו לישראל צילום: חמד אלמקת

שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב, הציג היום (ג') בפני ועדת השרים לענייני חברה וכלכלה (הקבינט החברתי-כלכלי) בראשות שר האוצר יובל שטייניץ' את התכנית הרב שנתית לקידום ענף רכיבת האופניים בישראל, בהשקעה תקציבית המסתכמת בלמעלה מ-100 מליון שקלים. התכנית כוללת פיתוח תשתית פיזית של רשת שבילים כוללת ונגישה, המבוססת על צירי אורך ורוחב, המקשרים בין ריכוזי אוכלוסיה לבין שטחים פתוחים, מגוון נופים ומוקדי ערך ועניין מובילים בישראל.

התוכנית הוכנה בהתאם להחלטת הממשלה לקידום ענף הרכיבה על אופניים ממרץ 2008. בהתאם להחלטה גיבש משרד התיירות, בשיתוף עם קק"ל, איגוד האופנים, רשות הטבע והגנים, הרשויות לפיתוח הגליל והנגב וגופים נוספים, תכנית פעולה רב שנתית הכוללת פיתוח תשתיות של כ-4,900 ק"מ של שבילים מגוונים, מוקדי שירותים נלווים, פעילויות חינוך, קהילה והסברה בנושא.

שבילים אלה יתוספו לכ-600 ק"מ של שבילים קיימים וכ-1,400 ק"מ של שבילים המקודמים מתקציבים נפרדים. מערכת השבילים, יחד עם תשתיות משלימות, יספקו מענה למכלול צרכים של תיירות האופניים המקומית וכן בסיס להתפתחות תיירות אופניים נכנסת לפי קהלי יעד, נושאים, דרגות קושי, חבילות תיור וכו'.

80% מהשבילים - בנגב ובגליל

שר התיירות סטס מיסז'ניקוב אמר כי "פיתוח תשתית ארצית לרכיבה על אופניים יתרום להעשרת המגוון התיירותי בפריפריה ותנופה לפעילות העסקים הקטנים והבינוניים, תוך יצירת משרות חדשות. בנגב ובגליל יפותחו קרוב ל- 80% מכלל השבילים, בעלות של כ-40 מיליון שקל, ואין ספק כי השקעה זו תניב פירות גם בהיבט האזורי וגם כתרומה למשק בכלל. חשוב להדגיש כי יצירת תשתית זו תהפוך את ישראל גם ליעד אטרקטיבי עבור רוכבי אופניים מכל העולם ותותאם לה בהמשך גם תוכנית שיווקית".

ענף הרכיבה על אופניים הפך זה מכבר לענף בולט ואופנתי בישראל, הנהנה מקצב גידול שנתי מרשים של כ- 10% ומונה כיום מאות אלפי רוכבי אופניים, הרוכבים בשטחים הפתוחים, בפארקים ובערים. בישראל נמכרים מידי שנה 180,000 זוגות אופניים במחזור הכנסות שנתי הנאמד ב- 220 מליון שקל.

במסגרת התכנית, יוקצו תקציבים ניכרים, בשיתוף הגורמים השותפים לה, לקידום פרויקטים חינוכיים-קהילתיים, כדוגמת חינוך לרכיבה בטוחה, ופרויקט "אופנים לכולם" שנועד לשלב בחוויית הרכיבה פעילויות חינוכיות שונות לבני נוער, ביניהם בני נוער מאוכלוסיות מעוטות יכולת. כמו כן יוקמו במסגרת הפרויקט כ-50 מועדוני נוער מדי שנה, ובסך הכל עד שנת 2013 מתוכננים על פי התכנית לקום 250 מועדונים, ובהם 8,000 רוכבים חדשים שיכנסו למעגל הרכיבה.
לכתבה באתר nrg

כתבות קשורות:

ישראל: יעד אטרקטיבי לרוכבי אופניים מהעולם


אושרה תוכנית חומש לקידום ענף רכיבת אופניים בהשקעה של 100 מיליון שקל
גברים בטייטס
שביל מספר 1 באדיבות קק"ל - דיון בגרופי
Comments