ותיקי הגבעה הצרפתית: שבילי האופניים מסוכנים

נשלח 22 במרץ 2011, 11:05 על ידי Sustainability Org
תושביה הוותיקים של השכונה: שבילי האופניים מסוכנים עבורנו. לאחרונה מעדו שתי נשים על הכביש משום שנבהלו מרוכבים שחלפו לצדן
ציפי מלכוב, 22/3/2011

קשישי הגבעה הצרפתית יוצאים נגד שבילי האופניים. רק לפני כמה חודשים החליטה העירייה לפתוח בפיילוט של סלילת שבילי אופניים בשכונה במטרה לקשר בינה לבין קמפוס הר הצופים. כעת, משסלילתם נשלמה, עולה התנגדותה של קבוצת תושבים ותיקים, מרביתם קשישים.

 

לטענתם, השכונה מזדקנת ואינה זקוקה למיזם כזה. "אין כאן כמעט צעירים שבשבילם צריך להקים שבילים שכאלה", אמר אחד. "המיזם הזה מסוכן לנו. שתיים מחברותינו הבחינו ברוכבי אופניים מתקרבים ונבהלו מאוד. הן איבדו את שיווי משקלן ונפלו על הכביש".

 

"לאורך רחוב ששת הימים הסמוך אכן נעשו עבודות שמסכנות את העוברים והשבים", מודה מנהל המינהל הקהילתי יוחנן בכלר. "העירייה מודעת לבעיה והקפיאה שם את העבודות עד למציאת פתרונות שיהיו מקובלים עלינו ולא יפגעו באוכלוסיית הקשישים שנוהגת להלך באזור".

 

עם זאת, בכלר מדגיש כי תוכנית שבילי האופניים חשובה כדי לעודד הגירת צעירים לשכונה: "אכן הגבעה הצרפתית מזדקנת. רעיון האופניים, בדומה לסידרה ארוכה של רעיונות נוספים שמתגבשים במינהל, נועד להצעיר את השכונה ולהפוך אותה שוקקת חיים ואטרקטיבית, כדי שצעירים יגיעו להתגורר בה".

 

העירייה: "הגבעה הצרפתית נמצאת כיום בתהליך של התחדשות ושל כניסת משפחות צעירות. כמו כן פועל בשכונה כפר סטודנטים שנוסף למעונות הקיימים. העירייה מקבלת תגובות חיוביות ביותר מתושבים רבים על סלילת שבילי האופניים.


לכתבה באתר ynet

Comments