יבנה: שבילי אופניים חדשים בהשקעה של 2.8 מיליון ₪

נשלח 27 ביוני 2011, 13:46 על ידי Sustainability Org

שבילי אופניים חדשים בהשקעה של 2.8 מיליון ₪

בישיבת מועצת העיר שנערכה ביום ראשון, 19.6.11 אושרה הצעתו של ראש העיר, צבי גוב-ארי לביצוע מערכת שבילי אופניים שתקיף את העיר בהשקעה של 2.8 מיליון ₪.

רכיבה על אופניים הפכה בשנים האחרונות לאחת הדרכים המועדפות לטיול וספורט בחיק הטבע. הקמת שבילי האופניים ע"י העירייה, בשיתוף משרד התחבורה, באה מתוך ראייה כוללת של שיפור איכות החיים, שמירה על איכות הסביבה ומתן אפשרות לאורח חיים ספורטיבי ובריא יותר.

על-פי התכנית, השבילים יבוצעו בהמשך לנתיבי האופניים הקיימים כיום בעיר. התכנית כוללת, בין היתר, קטע רכיבה לאורכו של רחוב הדרור, רח' הרב אבוחצירא וחיבור בין הגשר הממלוכי לעמדת השמירה מתקופת המנדט מהבריטי (הפילבוקס) שבמזרח יבנה.

ראש העיר, צבי גוב-ארי אמר כי "עיריית יבנה שמה לה למטרה לעודד את הרכיבה על אופניים בעיר. בשנים האחרונות הקצתה העירייה שטחים בעיר לטובת שבילי אופניים, ותחום הרכיבה על אופניים ממשיך להימצא בצמיחה מתמדת. רכיבה על אופניים ידידותית יותר לסביבה וכמובן בריאה יותר עבור הרוכבים".

מהעירייה נמסר עוד כי נבחנת אפשרות לסלילת שביל אופניים לאורך כביש יבנה-רחובות (בתיאום החברה הלאומית לדרכים) אשר יחבר בין העיר יבנה לשכונת כפר-גבירול שבמערב רחובות ויעבור דרך מושב בית-גמליאל.

לידיעה באתר עיריית יבנה

Comments