אימון בשעות הפנאי מפחית סיכון לדיכאון

פורסם: 10 בנוב׳ 2010, 6:49 על ידי: Sustainability Org

צוות חוקרים מצא כי אנשים שלא היו פעילים בשעות הפנאי שלהם, הכפילו את הסיכון לפתח תסמיני דיכאון

אלה הר-נוי | 9/11/2010 17:18 
תגיות: אימון גופני,התעמלות,דיכאון,מחלות נפש

מחקר חדש שממצאיו פורסמו בכתב העת British Journal of Psychiatry, מצא כי הקפדה על ביצוע פעילות גופנית קבועה בזמן הפנוי יכולה להפחית את הסיכון לסבול מדיכאון בכמעט מחצית. עם זאת, היתרון לנפש מתקבל רק אם הפעילות מתבצעת בשעות הפנאי ולא במסגרת העבודה כמו במקרה של הרמת משאות כבדים.

צוות חוקרים מאוניברסיטת קינגס קולג' בלונדון, המוסד הנורבגי לבריאות הציבור ואוניברסיטת ברגן הנורבגית בחן למעלה מ-40 אלף בני אדם שנשאלו מהי התדירות והעוצמה שבה ביצעו פעילות גופנית בשעות הפנאי שלהם ובזמן העבודה. החוקרים מדדו גם את הדיכאון והחרדה בקרב המשתתפים.

הם מצאו כי אנשים שלא היו פעילים בשעות הפנאי, נמצאו בסיכון כמעט כפול לפתח תסמינים של דיכאון, בהשוואה למשתתפים הפעילים ביותר. עם זאת, לעוצמת ההתעמלות לא הייתה השפעה על הדיכאון. גם אנשים שביצעו פעילות גופנית קלה, מבלי להזיע, נמצאו בסיכון נמוך יותר להופעת תסמינים של דיכאון.

החוקרים לא מצאו קשר בין סימפטומים של דיכאון לפעילות גופנית שמתבצעת במסגרת יום העבודה. לדבריהם, ההסבר לכך נעוץ בעובדה שההטבות החברתיות הנקשרות עם הפעילות הגופנית שמתבצעת בשעות הפנאי, דוגמת אינטרקציות חברתיות שנוצרות במהלך ספורט קבוצתי, חשובות יותר מהכושר הגופני בהשפעה על הבריאות הנפשית. החוקרים לא מצאו קשר עקבי בין פעילות גופנית לחרדה.

לכתבה באתר nrg
Comments