יוזמה חדשה באשדוד: אופניים להשכרה

פורסם: 7 במאי 2010, 4:52 על ידי: Sustainability Org
בעיריית אשדוד מעוניינים להקים מוקדים להשכרת אופניים ליד התחנה המרכזית ותחנת הרכבת. במקביל תפעל העירייה לסלילת שבילי אופניים בנוסף ל־30 הקילומטרים הקיימים
יאיר הרוש

בדרך להולנד? על פי יוזמת הוועדה העירונית לאיכות הסביבה, תקצה העירייה שני אתרים שישמשו למערך השכרת אופניים - בתחנת הרכבת ובתחנה המרכזית. מועצת העיר אישרה לאחרונה את היוזמה באופן עקרוני.

 

אשדוד מתיימרת להיות עיר ירוקה שמקיימת סוגים שונים של פעולות לשמירה על איכות הסביבה. בין היתר עברה העיר לשימוש בפחים טמוני קרקע במרבית חלקיה, אתרי מיחזור לפסולת מסוגים שונים הוצבו ברבעים השונים ולאחרונה צצו גם מאות פחי אשפה כחולים, לפסולת קטנה יותר, בכל קרן רחוב.

 

כעת, כדי למזער את זיהום האוויר, ממליצה הוועדה לאיכות הסביבה לפעול למען הקמת מוקדי השכרת אופניים ברחבי העיר.

 

על פי פרוטוקול הדיון, שהתקיים לאחרונה בהשתתפות יו"ר הוועדה לאיכות הסביבה בעיר, יצחק דרי, יו"ר הפורום לאיכות הסביבה, בועז רענן, סמנכ"ל העירייה, דוד הרטום ואחרים, הוחלט כי מחלקת התשתיות בעיריית אשדוד תתבקש להכין בתוך שלושה חודשים תוכנית לרישות העיר במסלולי אופניים. כיום כבר קיימים בעיר כ־30 קילומטרים של שבילים ייעודיים לרוכבי אופניים.

 

במקביל, כאמור, תיבדק האפשרות להקים באשדוד שני מוקדים להשכרת אופניים, בעיקר לטובת הבאים מחוץ לעיר: בתחנה המרכזית שברובע הסיטי

 ובתחנת הרכבת שבכניסה הדרומית לעיר. בנוסף הוחלט לפעול למען הקצאת חניות לאופניים בקרבת מוסדות החינוך.

 

השכרת אופניים על בסיס שעתי רווחת ברחבי העולם, ולאחרונה החלו לצוץ ניצנים שלה גם בישראל. ככל הנראה, משכיר האופניים יידרש להפקיד עירבון בסך 300 שקל ובסיום הנסיעה יחויב על פי תעריף שטרם נקבע.

 

דרור, תושב אשדוד ורוכב אופניים ותיק, אמר כי מדובר ברעיון מבורך. עם זאת ציין: "ממה שאני מכיר הרוכבים באשדוד אוהבים אופניים חזקים, בקטע של ספורט, של רכיבת שטח, לא מתוך כוונה להתניידות דו גלגלית".
 
Comments