דייגים נתפסו עם רשתות בעלות חורים קטנים מאוד, האסורות לשימוש

נשלח 16 בדצמ׳ 2011, 13:56 על ידי Sustainability Org

דייגים ותיקים נתפסו עם רשתות, בעלות חורים קטנים מאוד, האסורות לשימוש. משרד החקלאות: "זו פגיעה קשה באוכלוסיית הדגים באגם"

דליה מזורי | 14/12/2011 13:10
תגיות: כנרת (סביבה), דיג לא חוקי
סירת דיג שעסקה בדיג לא חוקי בכנרת נתפסה הלילה (ד') על ידי פקחי האגף לדיג וחקלאות מים במשרד החקלאות בסיוע שוטרי השיטור היומי. בסירה נמצא שלל של כ- 30 קילוגרם דגי בורי קטנים מהגודל המותר לדיג. "הדייגים פעלו בניגוד לפקודת הדיג, ובכך פגעו בהתפתחות אוכלוסיית הדגים בכנרת, במיוחד לאור העובדה שהדגה הולכת ומתמעטת ומדובר במשאב מוגבל שהמשרד פועל בדרכים רבות להגדלתו", אמרו במשרד החקלאות.

סירת הדיג ובה השלל האסור התגלו בעת פעילות שגרתית שבוצעה על ידי אנשי משרד החקלאות בצפון הכנרת. הפקחים נתקלו בסירה שעסקה בדיג של דגים מסוג בורי באמצעות רשתות דיג בגודל אסור. רשתות הדיג שלהן היו קטנות מ-80 מ"מ, הגודל המינימאלי המותר על פי פקודת הדיג.
צילום: חגי נויברגר
רשתות הדיג שנתפסו. הלילה צילום: חגי נויברגר

"כתוצאה מכך גם דגי הבורי שנתפסו ברשת קטנים מהגודל המותר על פי תקנות הדיג", מסבירים במשרד החקלאות. לדבריהם, משמעות השימוש ברשתות בעלות עין קטנה יותר היא פגיעה מתמשכת באוכלוסיית הדגים שאינה מספיקה לקיים מחזור חיים סדיר ושרשרת רבייה מסודרת בטרם היא נתפסת ומוצאת מהים. הדייגים שנתפסו, תושבי המושבה מגדל דייגים ותיקים באזור, נלקחו לחקירה לבדיקת האירוע.

העונש על עבירה זו הוא קנס מינהלי בגובה של 1,500 שקל. "דיג של דגים קטנים מהמותר משמעו פגיעה חמורה באוכלוסיית הדגים, בשרשרת הרבייה שלהם ובאפשרותם לגדול ולהתרבות", ציין חגי נויברגר, מנהל יחידת הפיקוח באגף הדיג במשרד החקלאות. אוכלוסיית דגי הכנרת נמצאת בהידלדלות ומשרד החקלאות עושה כל שביכולתו על מנת לעצור את התופעה ולחזק את אוכלוסיית הדגים".
Comments