נמשכת הכחדת בעלי החיים: שני פרפרים אמריקנים נעלמו מהטבע

פורסם: 4 ביולי 2013, 12:14 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 4 ביולי 2013, 12:15 ]

הרשות האמריקנית לדגים ולחיות בר הודיעה כי שני מיני פרפרים חומים מפלורידה נכחדו באופן סופי. סיבת ההיכחדות נובעת מהעלייה בחומרי ההדברה המפוזרים בטבע ומאובדנם של בתי גידול בהם חיו הפרפרים

אסף גולן | 1/7/2013 16:12
תגיות: הכחדה
הרשות האמריקנית לדגים ולחיות בר הודיעה השבוע כי מאזור פלורידה נעלמו בעשור האחרון שני סוגים של פרפרים חומים. בהודעת הרשות נמסר כי שני הזנים נכחדו לחלוטין ואין שום עדויות לקיומם בעשור האחרון. לארי ויליאמס, הממונה על התוכנית לשימור אקולוגי ברשות ציין כי "ההיעלמות של הפרפרים, שנחשבים לבעלי חיים עדינים במיוחד, היא צלצול רועש בפעמון האזעקה הסביבתי שלנו. יש כאן קריאת השכמה סביבתית לארה"ב בנוגע למצב הסביבה בה אנו חיים כבני אדם".
 
זנב סנונית נאה
זנב סנונית נאה צילום: רחלי שוורץ צחור ודותן רותם, רשות הטבע והגנים

יצוין כי עד כה נעלמו בארה"ב שבעה מיני פרפרים ושניים נוספים נמצאים בסכנת הכחדה חמורה ביותר. בנוגע לכך ברשות מציינים כי הסיבה להיעלמות הפרפרים קשורה לאובדן של בתי הגידול שלהם לטובת בניה וחקלאות. סיבה נוספת היא התפתחות ההדברה המודרנית שנמצאת בשימוש גם של אזרחים פרטיים.

"מערכות הריסוס המתוחכמות שמייצרות ערפל סמיך של רעלים ברמה נמוכה אולי לא רעילה לבני אדם אבל היא מחסלת מינים רבים שפשוט לא מוצאים מקום בו הם יכולים להתרבות" מציינת הרשות. לורי דייויס אדמס, מנכ"ל קבוצה שפועלת לשימור בעלי חיים אמר בנושא לעיתון וושינגטון פוסט כי מדובר בבעיה עולמית שמאיימת בסופו של דבר על האנושות.

"אנחנו תלויים בדבורים, בפרפרים, בעשים ובחרקים רבים נוספים כדי שהם יאביקו את הצמחייה שלנו. אלא שבעלי החיים האלו מאבדים את מקומות המחייה שלהם והם גם מותקפים בהמון סוגים של חומרי הדברה. כך קורה מצב שחרקים רבים בעולם נמצאים בסכנת הכחדה ממשית".
 
רגישים לכל שינוי בסביבת החיים שלהם
רגישים לכל שינוי בסביבת החיים שלהם צילום: אבי ארבל, עולם אחר

אדמס ציין עוד כי בדיקות ברחבי ארה"ב הראו שהתופעה מאיימת גם על מיני רבים נוספים של בעלי חיים כגון קבוצות שלמות של דו חיים: קרפדות, צפרדעים וסלמנדרות שפשוט נעלמים מהטבע. לדבריו "מעבר לאובדן הממשי של המינים השונים אנחנו צריכים לדעת שגם אנו כבני אדם בסופו של דבר מושפעים ישירות לא רק מהאובדן אלא גם מעצם הרעלים שאנו מפזרים ושיכולים בתהליך ארוך גם לפגוע באנושות עצמה".

לכתבה באתר nrg

כתבות קשורות:
כמה עולה קילו טבע?
Comments