חברת הנפט הסתירה הפגיעה הצפויה באלמוגים

פורסם: 5 באוג׳ 2012, 5:54 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 5 באוג׳ 2012, 6:08 ]

האם "של" הסתירה מידע מהממשל האמריקאי? בגרינפיס טוענים כי החברה לא דיווחה שקידוחי הנפט בקוטב הצפוני יפגעו באלמוגים

מאת nrg מעריב, 5/8/2012
 
תגיות: חברת של, גרינפיס, אלמוגים,הקוטב הצפוני
חברת "של" הסתירה מידע בקשר לפגיעה הצפויה באלמוגים בתצהיר שהגישה לממשל האמריקאי – כך טוענים בגרינפיס. ספינת המחקר של הארגון, שיצאה למסע נגד הקידוחים של חברת האנרגיה בקוטב הצפוני, חשפה את המידע, שלכאורה, הסתירה החברה.
 
[וידאו]

http://www.youtube.com/embed/7fIdwVawOfg

צוללות מחקר של גרינפיס (אותן ניתן לראות בסרטון) גילו כי ישנן שוניות אלמוגים נדירות, שיהרסו לחלוטין אם חברת "של" תתחיל בקידוחים שלה באזור. לדברי גרינפיס, רמת הצפיפות של האלמוגים באזור הקידוחים היא מאוד גבוהה ביחס לשאר האוקיאנוס.

מה עושה דב קוטב ברחובות לונדון?
מומחה אקלים מזהיר: הקוטב הצפוני בסכנה
הצצה: דובים, אריות ים וקרח בקוטב הצפוני
קרחוני הקוטב הצפוני נמסים בקצב גבוה יותר

"שוניות האלמוגים באזור הם לא רק נכס תיירותי אדיר, יש להם גם השפעה אדירה על בעלי החיים שחיים במים", מסבירים בגרינפיס. "אלמוגים שמשמשים כבית גידול למינים רבים של דגים ובעלי חיים שחיים בים מתפתחים בצורה איטית, יש להם חיים ארוכים אבל הם מאוד פגיעים לשינויים חיצוניים".

לטענת גרינפיס, העובדה ש"של" לא הזכירה את הפגיעה הזאת באלמוגים, בתצהיר שהגישה כדי לקבל אישור על הפרויקט שלה בקוטב הצפוני, צריכה להדליק אור אדום לכולנו. "חברת של לא התייעצה עם המומחים לאלמוגים מהמנהל לאוקיאנוסים ואטמוספרה כמו שהיא אמורה לעשות, והסתירה את המידע החשוב הזה, למרות שנציגי החברה הצהירו שהם ידעו שהפעילות שלהם תפגע בשמורות האלמוגים", אמרו עוד בארגון הסביבה הבינלאומי.

לכתבה באתר nrg

Comments