בניין ירוק ראשון באינטל ובישראל בהסמכת LEED® Gold

פורסם: 20 ביוני 2010, 11:45 על ידי: Sustainability Org
מתוך אתר חברת "אינטל":
 
כחלק ממחויבותה של אינטל לחברה ולשמירה על הסביבה, וכהמשך ישיר לפעילותה המתמדת להפחתת "טביעת הרגל" הסביבתית, החליטה אינטל לבנות את מרכז הפיתוח החדש בחיפה כבניין ירוק, הראשון מסוגו בישראל. בימים אלה קיבל בניין IDC9 המוקם במרכז הפיתוח בחיפה מצפון לבניין הראשי של אינטל במת"מ, את הסמכת התקן האמריקאי LEED® בדרגת Gold, שהיא אחת הדרגות הגבוהות בתקן זה. בניין IDC9 הינו הבניין הירוק הראשון של אינטל בעולם והראשון בישראל בהסמכת LEED® Gold לבנייה ירוקה. IDC9  הינו בניין משרדים אשר יאכלס 1,000 עובדים ודאטה סנטר(חוות מחשבים) של מרכז הפיתוח של אינטל בחיפה.

ה- LEED היא שיטת ניקוד להסמכה של מבנים שפותחה על-ידי המועצה לבנייה ירוקה של ארצות הברית (USGBC). השיטה קובעת קריטריונים להערכת התכנון, הבניה והתפקוד של מבנה 'ירוק'  ב- 6 תחומים עיקריים: אתרים המשמרים את הסביבה (קיימות), יעילות וחסכון מערכת המים, אנרגיה ומיזוג אוויר, חומרים ומשאבים,  איכות סביבת הפנים, חדשנות בעיצוב ותכנון.

מבנים שהוסמכו על פי LEED  הינם מבנים המשתמשים במשאבים באופן יעיל יותר בהשוואה למבנים רגילים. מבנים שהוסמכו יוצרים סביבת מחייה ועבודה בריאה יותר ולכן תורמים לבריאות, לנוחות וליעילות  בעבודת השוהים בהם. הדבר בא לידי ביטוי בשילוב חומרים ידידותיים לסביבה תוך כדי הבנייה, הפרדה ומחזור של פסולת, שילוב תאורה טבעית מבוקרת באמצעות פטיו שמכניס אור למרכז הקומות, התקנת מערכות מיזוג אוויר וחשמל החוסכות וממחזרות אנרגיה, מערכות בקרה, השקיה באמצעות מים ממוחזרים בלבד, ועוד. הפחתת העלויות התפעוליות מאפשרות החזר ההשקעה הנוספת בתוך 4-5 שנים.

לכתבה באתר חברת אינטל


כתבות קשורות:

סרטון הדמייה של הבניין הירוק

הסמכת LEED

Comments