מזיעים? בניין משרדים עם מקלחות יוקם בת"א

פורסם: 31 ביולי 2010, 21:35 על ידי: Sustainability Org
הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בת"א אישרה תוכנית של בניין משרדים חדש ברחוב הברזל, עם חידוש מרענן - מתחם מקלחות לעובדים שמעדיפים להגיע לעבודה ברגל, בריצה או באופניים. רק לא לשכוח מגבת
יואב זיתון, תאריך פרסום: 28/7/2010

רוצים לרכב לעבודה על אופניים אך מפחדים להגיע מסריחים מזיעה? לעירייה הפתרונים. הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בעיריית תל אביב אישרה היום (ד'), תוכנית בנייה של בניין משרדים חדש ברחוב הברזל ברמת החי"ל, ובו חידוש מרענן, תרתי משמע: אגף ייחודי שכולל מקלחות לעובדים - כבר משלב התכנון הראשוני של הבניין. 

מדובר במתחם מקלחות, מלתחות ולוקרים, עבור עובדים שיעדיפו להגיע לעבודה ברגל, בריצה או באופניים. במקביל, יוקם לצד מתחם המקלחות, שיבנה בקומת החנייה של הבניין, גם מקומות חנייה לזוגות אופניים.

"זוהי תכנית פורצת דרך", אמר ל-ynet אדריכל התכנית, פרופ' משה צור, אדריכל ובונה ערים שמשרדו תכנן ומתכנן פרויקטי ענק בגוש דן, בהם מגדלי בארי-נהרדע הסמוך לאיבן גבירול, מגדל אסותא בצפון הישן, מגדל המילניום הסמוך לרחוב החשמונאים ועוד.

"הפרויקט מאפשר 'אצבע ירוקה' בין קרית עתידים לפארק הירקון, בשל מיקומו של הבניין, ממש על הדופן שפונה לפארק. בפרויקט ישולבו אלמנטים ירוקים נוספים, בהם חזית זכוכית המשלבת מעליות שקופות, תכסית נמוכה השמלבת מעבר נוח לפארק, ועידוד העובדים להגיע לעבודה בריצה או ברכיבה, מצומת קסם ועד לקצה נחל הירקון ברחוב הירקון", מסר צור. 

מי שדחף לשילוב הרעיון הם יזמי הפרויקט, האחים שמוליק וישראל סייבר. לדברי צור, "גם אצלנו במשרד יש אנשים שמגיעים לעבודה באופניים, כך שיהיה לזה ביקוש".

החברות שישכרו קומות ומשרדים בבניין טרם נקבעו. השלב הבא בפרויקט הוא הוצאת היתרי בנייה מהעירייה לקראת יציאה למכרזים עבור המבצעים, ולאחר מכן - הבנייה עצמה.
 
לכתבה באתר ynet

כתבות קשורות:

Comments