"עיר חדשה" בראש העין: 1,200 דירות ב-7 מיליארד שקל

נשלח 21 בדצמ׳ 2011, 9:48 על ידי Sustainability Org   [ עודכן 21 בדצמ׳ 2011, 9:48 ]

היזם דרור הלוי: "בשל גודלו העצום של הפרויקט התאפשר לנו לעצב סביבת חיים שלמה" ■ הפארק בפרויקט יחובר בשביל אופניים לתל אביב דרך הירקון

מאת נמרוד בוסו, 20/12/2011
 
דרור הלוי וחברת נצבא קיימו הבוקר (ג') אירוע בו חשפו את המתחם החדש שאת הקמתו הם מקדמים בצפון ראש העין, בסמוך לצומת קסם וקרוי "העיר החדשה". שטח הפרוייקט 1000 דונם והוא כולל מגורים, שטחי מסחר ותעסוקה וכ-300 דונם שטחים ירוקים.

כ-1,200 יחידות דיור מתוכננות ב-19 בניינים בגבהים שונים, בשטח עיקרי כולל של 900 אלף מ"ר. בנוסף, המתחם המתוכנן יכלול 110 אלף מ"ר שטח עיקרי למסחר וכ-120 אלף מ"ר שטחי תעסוקה, להערכת היזם דרור הלוי הפרויקט יקלוט כ-15,000 מועסקים. שוויה הכספי של "העיר החדשה" מוערך ב-7-6 מיליארד שקל. מפרטי הדירות בפרויקט וכן מחיריהן טרם פורסמו.

משיחה עם מנכ"ל נצבא, פרי אטיאס, עולה כי למתחם תב"ע (תוכנית בניין עיר) מאושרת אך ישנו צורך לאישור מחדש של תיקונים לתב"ע, שנמצא בסמכות הרשות המקומית. לדבריו, "בתוך כחצי שנה אנו מצפים לקבל את היתרי בנייה, בתוך כשלוש שנים אנו צופים את השלמת בנייני המגורים ובתוך חמש שנים את השלמת מתחמי המסחר והתעסוקה".

לדברי הלוי, הפרוייקט יוצא דופן בתשומת הלב המקיפה שניתנה לכלל תחומי חיי הדיירים, בהם חינוך תרבות רווחה ובריאות. הלוי אמר כי "המטרה שהצבנו לעצמנו היא תכנון מקום בסטנדרט של סביבת מגורים שלמה יותר ממה שהכרנו עד היום", לדבריו, "בשנים האחרונות התפתחה הבנה שמגורים הם יותר מהדירה עצמה והפרויקטים החלו לדאוג ללובי, לגינה המשותפת ולפעמים לפרטים נוספים כגון בריכה. אנו מוסיפים רבדים שלא היו עד היום כמו האפשרות לתכנן את כל הסביבה, דבר שהתאפשר לנו בגלל גודלו העצום של הפרוייקט".

לדברי הלוי, ההתמקדות תיעשה בתחומי ההשכלה הבריאות והספורט. האדריכל משה צור, מתכנן הפרוייקט, אמר כי שטחו המסחרי של הפרוייקט תוכנן באופן שיאפשר טיול בסביבה החיצונית ושימוש רב באלמנטים של סמטאות וקרנות רחוב בניגוד למודל המסחרי של הקניונים הסגורים. עוד אמר צור כי הפארק המרכזי של המתחם יתחבר באמצעות שביל אופניים עד לפארק הירקון, באופן שיאפשר גישה באופניים מהמתחם אל מרכז תל אביב.
 

Comments