פארק חופי ורובע מגורים בין הרצליה לת"א

פורסם: 25 בנוב׳ 2009, 5:59 על ידי: Sustainability Org
מועד פרסום: 27/10/2009
 
הוועדה הארצית לתכנון אישרה: 9,245 יחידות דיור יוקמו בין תל ברוך לחוף הרצליה. החדשות הטובות: בתי המגורים יורחקו מקו המים, מצוק הכורכר יישמר ויפותח פארק חופי. בחברה להגנת הטבע מברכים: אפשר לבנות ולהגן על הסביבה.
 
הוועדה הארצית לנושאים תכנוניים עקרוניים (הוולנת"ע) אישרה היום להפקדה (ג') את תכנית "צפון מערב העיר": רובע עירוני חדש בין חוף תל ברוך להרצליה. הרובע ישתרע לאורך שני קילומטרים וחצי של רצועת חוף, בשטח של 1,890 דונם. התוכנית כוללת 9,245 יחידות דיור, שטח מסחרי בהיקף של 78 אלף מ"ר, איזורי תעסוקה, מלונאות, נופש ושש שדרות היורדות מאזור המגורים אל הים.
תוכנית ''צפון מערב העיר'' , בין תל ברוך להרצליה הדמייה: החברה להגנת הטבע

בחברה להגנת הטבע מרוצים מאוד. בעקבות פעילותם בנושא ובהמשך לתוכנית רעיונית שהגישו בשנת 2001 הבנייה במרבית השטח מרוחקת כ-250 מטר

מהים והתוכנית כוללת פארק חופי ענק ושטחים ציבוריים פתוחים בשטח של 680 דונם, תוך שמירה על ערכי הטבע של מצוק הכורכר.
על פי התכנית, הפארק יפותח ברמות שונות, כדי להבטיח ערכי טבע עירוני, שמירה על בתי גידול קיימים וערכי נוף וארכיאולוגיה. "התכנית מציעה חיבור ייחודי לים, הנשען על השטח הטבעי ואשר יכול לשרת את כלל הציבור, ולא רק בעלי ממון", אומרים בחברה להגנת הטבע. לדבריהם, התכנית מראה שניתן גם לתכנן אחרת - אפשר לפתח את השטח תוך שמירה וכבוד לערכי הטבע ולא על ידי רמיסתם. "אנו מקווים שזו תהיה פריצת דרך בשיח התכנוני הנוגע לחיבור העיר לים גם בערים נוספות מלבד תל אביב", ציינו.
 
Comments