לי קאשינג מוביל סבב גיוס ב-Tipa הישראלית בהיקף של 10 מיליון דולר

נשלח 23 באפר׳ 2014, 12:48 על ידי Sustainability Org   [ עודכן 23 באפר׳ 2014, 12:48 ]
, 22/4/2014

המיליארדר מרחיב את השקעותיו בישראל לתחום הקלינטק, ומשקיע ב-Tipa, המפתחת אריזות למוצרי מזון ומשקאות המורכבות מחומרים מתכלים.

קרדיט תמונה: יח״צ

קרדיט תמונה: יח״צ

חברת הסטארטאפ הישראלית Tipa, הפועלת בתחום הקלינטק ומפתחת אריזות מחומרים מתכלים למוצרי מזון ומשקאות, הודיעה על השלמת סבב גיוס בהיקף של 10 מיליון דולרים. את סבב הגיוס הובילה קרן הון הסיכון Horizons Ventures של המיליארדר האסייתי לי קאשינג, לו השוק הישראלי מוכר מאוד ובו הוא מושקע במספר לא קטן של חברות היי-טק וכעת – גם קלינטק. פרט ל-Horizons Ventures, השתתפו בסבב הגיוס גם המשקיעים הקיימים בחברה: קרן ההון סיכון הקנדית GreenSoil, אשר הובילה את סבב הגיוס הקודם של החברה וקרן Aviv Ventures של יואב שלוש. את הכסף תשקיע החברה בפיתוח מוצרים נוספים, לצד האצת הטמעת המוצרים הקיימים של החברה בשוק.

שימוש במשאבי טבע אורגניים לייצור אריזות מתכלות

החברה הוקמה בשנת 2010 על ידי שתי יזמיות מוכרות בשוק ההיי-טק המקומי: דפנה נוסבאום (מנכ״לית), בוגרת ממר״ם וטל נוימן (מנהלת מוצר). כיום, החברה ממוקמת במושב רמות השבים הממוקם סמוך להוד השרון, שם היא מעסיקה כ-15 עובדים. סבב הגיוס הנוכחי, בראשות קאשינג מגיע לאחר שהחברה גייסה לפחות 2 מיליון דולר בסבב הגיוס הקודם מהמשקיעים הקיימים בחברה. ל-Horizons Ventures יש פורטפוליו ארוך של חברות סטארטאפ ישראליות בהן השקיעה בשלבים מוקדמים ומאוחרים במקביל, ביניהן ניתן למצוא את Waze, Onavo, Everything.me, Wibbitz, קורטיקה וקיימא.

מהחברה נמסר בהודעה הרשמית על השלמת סבב הגיוס, כי תחום אריזות המזון ובקבוקי המשקאות מהווים שני גורמים משמעותיים ביותר ביצירת אשפת פלסטיק – 66 אחוזים מהנפח הכולל ו-50 אחוז ממשקל האשפה. על פי החברה, כל אדם זורק בממוצע 3 אריזות פלסטיק ביום – כאשר 30 אחוזים בלבד מאשפת הפלסטיק עשויה מחומרים שניתן למחזר. במקום האריזות הללו, Tipa מפתחת אריזות העשויות מחומרים מתכלים, ולמעשה ״הגיעו מהטבע״ – לדברי החברה. נכון להיום, החברה נמצאת בפיילוט עם חברות ישראליות בישראל ובעולם, עליו היא לא מסכימה לפרט יותר מידי. לדברי החברה, היא מתמקדת תחילה בעיקר בייצור אריזות לחטיפים, מזון יבש ומזון קפוא – כאשר האריזות הללו יתפוגגו בתוך 180 יום מרגע השלכתן.

ההשקעה הנוכחית בחברה, בהובלת Horizons Ventures תאפשר לחברה להגדיל את מערך ההפצה והמכירות, לקראת השקת מוצריה בתחילת השנה הבאה. כמו כן, ההשקעה תאפשר לה להמשיך את פעילות המחקר והפיתוח ולעדכן במקביל את הדורות הבאים של האריזות, ואף להתפתח מהר יותר לכיוון תחום בקבוקי המשקאות המתכלים. ללא ספק, תחום הקלינטק תופס תאוצה, כאשר יזמים רבים מבינים את הפוטנציאל של שיפור איכות הסביבה לצד שימוש במשאבי טבע קיימים וחיסכון במשאבי טבע חדשים וסביר להניח, כי ההשקעה ב-Tipa היא אחת מני רבות עליהן נשמע בעתיד הקרוב.

לכתבה באתר geektime.co.il

Comments