מנכ"ל לינום: "אפשר לוותר על חשמל ועדיין להפעיל מזגן"

פורסם: 13 בנוב׳ 2014, 13:12 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 13 בנוב׳ 2014, 13:13 ]
יובל ברזון הציג בוועידת הקיימות של כלכליסט את המזגן התרמו-סולארי שישווק כתחליף למזגן רגיל. "קולטים ממירים את החום להפעלת טורבינת מזגן, בדיוק כמו תחנת כוח שממירה חום שמש להנעת טורבינת קיטור"
ליאור גוטמן 10.11.14, 12:29 

"אנחנו רוצים שיהיה נעים ולא מוכנים לוותר על מיזוג, זה צורך ברור מאליו וזה מתבטא בעלויות גבוהות של תעריפי חשמל. אבל המזגן שלנו מנצל את חום השמש כדי להפעיל מיזוג אוויר שיוריד את צריכת החשמל ויצמצם את זיהום האוויר" – כך אמר הבוקר (ב) יובל ברזון, יזם ומנכ"ל LINUM. הדברים נאמרו במסגרת הצגת המזגן התרמו-סולארי שישווק בקרוב כתחליף למזגן "רגיל" עבור ארגונים ולקוחות פרטיים. הדברים נאמרו במסגרת ועידת הקיימות והעסקים של "כלכליסט" שנערכת בתל אביב.


לדברי ברזון, 44% משיא צריכת החשמל בימי הקיץ מקורה בהפעלת מזגנים. צריכת החשמל הגבוהה גוררת עמה הפעלת תחנות כוח מזהמות. "באנו וניסינו ליצור מזגן שעובד על חום וחשמל, כזה שיחסוך את הוצאות החשמל ויוריד את הנזק הסביבתי. מדובר על מערכת שדומה בצורה החיצונית שלה לדוד שמש, כאשר קולטים ממירים את החום להפעלת טורבינת מזגן, בדיוק כמו תחנת כוח תרמו סולארית שממירה חום שמש להנעת טורבינת קיטור", אמר.

 

ברזון טוען שאב טיפוס של המערכת מוכן כבר לשיווק, במחיר שנאמד בכ-20 אלף שקל. החזר ההשקעה, שנובע מחסכון בתשלום חשמל, עשוי להגיע עד ל-4 שנים.

לכתבה בכלכליסט
Comments