טיפה מגייסת 2 מיליון דולר בהובלת קרן GreenSoil

פורסם: 30 במאי 2013, 11:31 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 30 במאי 2013, 11:33 ]
הסטארט-אפ פיתח אריזה אורגנית ומתכלה הנהנית מכל התכונות של פלסטיק, אך זולה וקלה ממנו וניתנת למחזור. כספי הגיוס ישמשו להרחבת המחקר ושיתופי הפעולה עם יצרניות מזון
אסף גלעד 27.05.13, 17:03 

הסטארט-אפ האקולוגי Tipa של היזמיות דפנה ניסנבאום וטל נוימן גייס 2 מיליון דולר - 1.5 מיליון בהובלת הקרן הקנדית-ישראלית GreenSoil והיתר - ממשקיעים פרטיים. חברת טיפה, זוכת הפרס הראשון בתחרות קלינטק של 'כלכליסט', פיתחה אריזות מחומרים ביולוגים מתכלים לשוק המזון והמשקאות. הגיוס יסייע להמשך הפיתוח של האריזות וכן להשגת שיתופי פעולה עם יצרניות מזון.

האריזה המתכלה יכולה לשמש לאריזות חטיפים, מזון יבש, מזון קפוא ובעתיד גם משקאות. הן פותחו בהשראת קליפות תפוזים- עטיפה ביולוגית המתפוגגת בתוך 180 יום, מבלי להותיר זכר. היא ניתנת להשלכה לאשפת הקומפוסט, ועשויה פולימרים ביו־מתכלים שכוללים תכונות הדומות לשקית, ואף מספקים שקיפות גבוהה. האריזות של טיפה אף זולות, כיוון שהן צורכות פחות חומר גלם מאריזות פלסטיק, ובנוסף אינן דורשות החלפה של ליין מכונות הייצור הקיים כך יצרניות יריעות האריזה ממלאות את המכונות הקיימות בחומר החדש מבלי צורך לשנות את פס הייצור.

 

כיום מפעילה טיפה מספר פיילוטים עם יצרניות של יריעות אריזה, וכן יצרניות מזון, שאת שמותיהן אינה חושפת. בשלב זה מתמקדת החברה ביצור אריזות של מזון יבש דוגמת חטיפים ומאפים. בשלב הבא תפתח החברה אריזות גמישות למשקאות וכן בפיתוח אריזות בעלות חיי מדף ארוכים יותר.

 

החברה הוקמה ב- 2010 וגייסה טרם הסיבוב הנוכחי קרוב למיליון דולר ממשקיעים פרטיים וכן מקרן ההון סיכון אביב של יואב שלוש. היא מעסיקה כ-13 עובדים במשרדים במושב רמות השבים.


GreenSoil היא קרן להשקעות בחברות אגרו-טק ישראליות, ומתמקדת בתחום החקלאות והמזון - ובאופן ספציפי, בטכנולוגיה שיכולה לשמש לייצור מוצרי מזון מיוחדים, תוספי מזון, זרעים, השקיה, ומערכות לניהול חקלאי. היא גייסה עד כה 23 מיליון דולר בשתי מיקרו-קרנות, כאשר שליש ממנו מהמייסדים, יזם הנדל"ן היהודי-קנדי אלן גרינברג וגדעון סוסמן, לשעבר מנהל תחום המיזוגים והרכישות בפיליפס ובכיר בקרן ההשקעות שלה. הקרן כבר השקיעה בשתי חברות ישראליות: פרוטורוה ביוסיינס ורוטיליטי.

לכתבה בכלכליסט
Comments