איך עיר אחת השתמשה בסמארטפונים כדי לתקן את רחובותיה

פורסם: 26 באפר׳ 2012, 11:52 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 26 באפר׳ 2012, 11:52 ]

יישום שפותח עבור העיר קיימברידג' שבמסצ'וסטס מאפשר לאזרחים לכלול תמונות של מהמורות, נורות רחוב שרופות ותקלות אחרות, כאשר המיקום מסומן על ידי גוגל מפות - והדיווח מועבר לעובד המתאים

31.03.12 | 13:29 IDG
 
בעבר, כדי לדווח על מהמורה שיכולה להזיק למכוניות ברחובות העיר קיימברידג' שבמסצ'וסטס, נדרשו האזרחים להתקשר לעירייה ואז לנווט דרך סדרה של שאלות מענה אוטומטי כדי להגיע למחלקה או לאדם האחראיים לתיקון הבעיה. הצרה הייתה שהמטלפן הסטנדרטי לא ידע אל מי הוא צריך להגיע ומצא את עצמו פעמים רבות מדבר עם האדם הלא נכון, מה שהותיר את הבעיה ללא פתרון. מנמ"רית העירייה מארי הארט ידעה כי האזרחים נזקקו לדרך קלה יותר לדיווח על בעיות.

הארט נפגשה עם צוות האסטרטגיה הפנימי שלה כדי לעשות סיעור מוחין ולהעלות רעיונות, ואז חברה למפתחת היישומים הסלולריים אייסייט (iSite) כדי ליצור יישום לאייפון ולאנדרואיד. יישום ה-Cambridge iReport מאפשר לבעלי סמארטפונים לדווח על בעיות בזמן אמת ובפחות צעדים. הארט ביצעה פיילוט ראשוני של הקיימברידג' אייריפורט דרך אתר העירייה כדי לראות כמה פעילות הוא ימשוך. היא קיבלה 80 דיווחים בחודש הראשון, והחליטה לוותר על פיילוט של הגרסה הסלולרית ולעבור ישר לפיתוח.

הקיימברידג' אייריפורט, שהושק באוקטובר 2011, ניתן להורדה בחינם דרך חנות היישומים של אייפון או אנדרואיד. הארט אמרה שהיא בחרה להשיק את היישום בסמארטפונים הפופולריים ביותר, וכי היא מתכננת לכלול אחרים (אך לא את בלקברי), בתלות במידת הפעילות שהיישום יזכה לו. היישום מאפשר לאזרחים לכלול תמונות של מהמורות, נורות רחוב שרופות, גרפיטי ובעיות מזיקים, או פשוט לשלוח תיאור טקסטואלי. מיקום הבעיה מסומן על ידי גוגל מפות, ואם מדובר במיקום בטווח של 10 ק"מ מהעיר, הבעיה נכנסת למערכת הזמנות העבודה של העירייה. משם, היא מועברת לעובד המתאים.

כדי לסגור את המעגל, האזרחים שדיווחו על הבעיה יקבלו אימייל לאישור שמיידע אותם כי תלונתם התקבלה והם יכולים לבדוק את התקדמות הטיפול בבעיה במועד מאוחר יותר. העיר הוציאה כ-45 אלף דולר על פיתוח היישום, שהורד כבר כמעט 500 פעמים למכשירי אייפון ו-139 פעמים למכשירי אנדרואיד נכון לסוף פברואר 2012. באותה תקופה, 478 בעיות דווחו ו-429 מהן טופלו. הארט עובדת על שיווק היישום כדי לעודד יותר משתמשים להוריד אותו. העיר גם מקווה לאפשר לאזרחים לדווח על סוגים רבים יותר של בעיות, כמו שלטי רחוב שאינם בנמצא או רעש מוגזם.

לכתבה בדהמרקרIT
 
Comments