השרת יהיה ירוק? גרינפיס נגד פייסבוק

נשלח 19 במאי 2011, 7:30 על ידי Sustainability Org

הארגון הסביבתי השיק קמפיין נגד הרשת החברתית. הסיבה: השימוש של ענקית האינטרנט בחשמל מזהם. בפייסבוק סרבו לאפשר גרינפיס לפרסם אצלם. גם השחקן מיכאל מושונוב התגייס למאבק. צפו בסרטון שצילם

nrg מעריב | 18/5/2011 17:37
תגיות: גרינפיס, פייסבוק, אנרגיות חדשות
גרינפיס ישראל השיקה היום (ד') קמפיין נגד פייסבוק. בארגון הסביבתי מבקשים מהרשת החברתית הגדולה להפסיק את השימוש בחשמל מזהם. לקמפיין המקומי התגייס גם השחקן מיכאל מושונוב. בפייסבוק מנגד, אסרו את המודעה לפרסום, בלא שום פירוט או הסבר הסיבות לכך.
 
 
בגרינפיס מסבירים שבמוקד המחלוקת נמצאת חוות השרתים החדשה של פייסבוק. היא עתידה להיות מופעלת על חשמל המיוצר על ידי שריפת פחם. "פחם הינו הדלק המחצבי המסוכן ביותר לאדם ולסביבה, וידוע כמאיץ מספר אחד של תופעת שינויי האקלים וההתחממות הגלובלית", מציינים בגרינפיס. גריניפיס מבקשת מפייסבוק להצטרף לענקיות הרשת, כמו גוגל ויאהו, אשר עברו לתפעול השרתים שלהן באמצעות חשמל המיוצר מאנרגיות נקיות וירוקות (שמש, רוח וגיאו-תרמי).

עם תחילת הקמפיין המקומי, ביקשו בסניף הישראלי של גרינפיס לפרסם מודעה בתשלום ברשת הפייסבוק, בה הם קוראים לציבור להצטרף למאבק ולקרוא בעצמם לפייסבוק לעשות את השינוי המיוחל. פייסבוק, כאמור, אסרה את המודעה לפרסום.

"מדובר בצנזורה בוטה ועל הפלייה על בסיס אי מתן שירותים", ציין איתמר ויצמן, מנהל הניו-מדיה של גרינפיס. "פייסבוק מחשיבה עצמה כרשת המקדמת מהפכות בכל העולם ובכל תחום, אך כאשר האצבע מופנית אליה, היא מתנהגת כאחרון הדיקטטורים בעולם".

לדברי ויצמן, המודעות שלהם ביקשו ליירק את פייסבוק ואינן פוגעניות או קוראות לאלימות או החרמה של הרשת. "האינטרנט נושא את הבשורה של העתיד, וכל מגמה שיוצאת מרשת חזקה כמו פייסבוק תהיה בעלת השפעה ניכרת על כל העולם - אם בנושא טכנולוגיה, מסחר או פוליטיקה", הוסיף ויצמן. "יש לנו הזדמנות פז להוכיח את הכוח שלנו כציבור מלוכד למען מטרה טובה ולטווח אורך. אני קורא לכולם להצטרף לעצומה ולקריאה שלנו ולשנות את העולם במו ידנו".

לכתבה באתר nrg

Comments