"הצבנו לעצמנו יעד: לחסוך לאינטל 70 אלף טיסות בשנה"

נשלח 15 ביוני 2011, 10:36 על ידי Sustainability Org

דיאן בריאנט, האחראית על מערכות המידע באינטל העולמית, שמה לה למטרה - לקצץ בחצי את מספר הטיסות של החברה באמצעות מערכת מחשוב מתקדמת - ותוכנה אחת ישראלית

15.06.11 | 08:47  אור הירשאוגה

בכל מה שקשור לאופן שבה מתנהלת אינטל כארגון, המספרים פשוט מדהימים. כדי לאפשר את כל הפגישות הנדרשות בתוך החברה הגלובלית, מבצעים עובדי אינטל כ-140 אלף טיסות בשנה. דיאן בריאנט, האחראית על מערכות מידע בחברה שהגיעה לאחרונה לביקור בישראל, מתכוונת להתמקד בנתון זה. "הצבנו לעצמנו יעד - לחתוך את הטיסות במחצית ב-2010-2012".

כדי לאפשר לארגון לעמוד ביעד הזה מתכוונת בריאנט לפרוס באינטל כ-200 חדרי טלפרזנס - חדרי ישיבות הכוללים מערכת תקשורת מהירה, מסכי פלזמה ומערך מצלמות וידיאו, המאפשרים לנהל פגישה בינלאומית המדמה פגישה אמיתית. עם זאת, בריאנט מבהירה כי לא מדובר בחדרי טלפרזנס המוכרים מחברות רבות - חדרי ישיבות מפוארים ורחבי ידיים שעלות הקמתם גבוהה מאוד. "הבעיה העיקרית היא להגיע למאסה קריטית בפריסה. אנחנו צריכים שהמערכות יהיו זמינות בכל מקום. זה לא יכול להיות מוגבל למספר מצומצם של בכירים שיכולים להזמין חדר ישיבות מצופה בשיש", היא מסבירה.

מחטיבות המחשוב הגדולות בעולם

כפי שניתן לשער, כשמדובר בחברה המעסיקה כ-93 אלף עובדים ומנהלת פעילות מחקר ופיתוח בעשרות מרכזים, לא די ב-200 חדרי ישיבות. לשם כך מיישמת אינטל תוכנה של חברת Radvision הישראלית. מוצר התוכנה של החברה הישראלית, Scopia, יאפשר לכל אחד מעובדי אינטל להתחבר ישירות מהמחשב הנייד שברשותו לאחד מ-200 חדרי הטלפרזנס וכך להנות מאיכות הפס והווידיאו השמורה לנוכחים בחדרים בעצמם.

לכתבה בדהמאקרIT
Comments