מייספייס החליפה את כל הדיסקים הקשיחים בכונני פלאש

פורסם: 30 באוק׳ 2009, 10:24 על ידי: Sustainability Org
מועד פרסום: 18/10/2009
 
שבבי הפלאש יהוו מעתה את הבסיס למערכת האחסון של פעילויות האתר. לטענת החברה, השרתים החדשים עושים שימוש באחוז אחד בלבד מהאנרגיה שנדרשה להפעיל את קודמיהם.
 
אתר הרשתות החברתיות מייספייס הודיע השבוע כי החליף את כל הדיסקים הקשיחים בשרתי מרכזי הנתונים שלו בכרטיסי PCI Express הכוללים שבבי פלאש. שבבים אלה יהוו מעתה את הבסיס למערכת האחסון של פעילויות האתר. כרטיסי ה-PCIe מבית היוצר של חברת Fusion-io מאפשרים למייספייס להחליף כמה חוות שרתים המאכלסות שרתי 2U (שגובהם 9 ס"מ) ואשר עשו שימוש ב-10 עד 12 כונני Fibre Channel במהירות של 15,000 סיבובים לדקה, בשרתי 1U (בגובה 4.5 ס"מ) המשתמשים ב-ioDrive יחיד. "בעשרים השנים האחרונות, דיסקים לאחסון לא עמדו בקצב החדשנות של שאר רכיבי ה-IT, וכיום אנחנו בחוד החנית של שינוי דרמטי בזכות טכנולוגיות פלאש", אומר ריצ'רד באקינגהאם, סגן נשיא לפעילויות טכניות במייספייס.

לדברי מייספייס, כונני הפלאש משתמשים בפחות מאחוז אחד מהוצאות החשמל והקירור של תשתית הדיסקים הקשיחים אותה הם מחליפים, וכי הם הצליחו להיפטר מכל ארונות השרתים שלהם מכיוון ש-ioDrives משולבים ישירות אפילו אל תוך השרתים הקטנים ביותר. "הסתכלנו על כמה פתרונות מבוססי פלאש המשתמשים בסוגים רבים ושונים של תצורת RAID (מערך יתיר של כוננים זולים), אבל חשנו שהפתרון של Fusion-io היה בדיוק מה שהיינו צריכים על מנת להגשים את המטרות שלנו", אומר באקינגהאם.

השרתים החדשים של מייספייס גם החליפו את השרתים עתירי הביצועים שאיחסנו מידע במודולים גדולים של זיכרון מטמון, שיטה יקרה בה עשתה מייספייס שימוש על מנת להשיג את קצב העברת הנתונים החיוני בכדי לשרת את מסדי הנתונים הטבלאיים שלה. מייספייס אמרה שהשרתים החדשים שלה, המבוססים על מודולים של זיכרון פלאש מסוג NAND, מספקים לה את אותה רמת ביצועים כמו שרתי ה-RAM הישנים.

חברת Fusion-io מסולט לייק סיטי (בירת מדינת יוטה שבארה"ב) טוענת ששרת ה-ioDrive Duo מציע למשתמשים רמת ביצועים חסרת תקדים עבור שרת יחיד, עם קצב העברת נתונים של 1.5 ג'יגה-בייט לשנייה וכמעט 200 אלף IOPS (פעולות קלט/פלט בשנייה). המערכת כולה יכולה להגיע לרמות ביצועים גבוהות במיוחד מכיוון שארבעה כונני ioDrive Duo בשרת יחיד מאפשרים גידול ליניארי, מה שמספק עד 6 ג'יגה-בייט לשנייה של רוחב פס לקריאה ויותר מ-500 אלף IOPS.

הכרטיסים מגיעים בקיבולות של 160, 320 ו-640 ג'יגה-בייט. כרטיס בנפח של 1.28 טרה-בייט צפוי להגיע לשוק במחצית השנייה של השנה. "אתרי רשתות חברתיות ויישומי ווב 2.0 אחרים מאוד תלויים במסד הנתונים. כרטיס ה-ioDrive יכול למלא צינור אתרנט של 10 ג'יגה-ביט לשנייה", אמר לאחרונה בראיון דיוויד פלין, סמנכ"ל הטכנולוגיות של Fusion-io.
 
לכתבה בדהמרקרIT
Comments