7 דרכים להפחית את הסיכון של קרינה סלולרית

פורסם: 23 במאי 2010, 1:27 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 23 במאי 2010, 5:13 ]

תעברו לשליחת הודעות, בדקו את רמת הקרינה של המכשיר, החזיקו את המכשיר בצדדיו והכי חשוב: הרחיקו אותו מגופכם

אסף מרגלית | 21/5/2010 11:00

1. בדקו את רמת הקרינה של המכשיר
עוד לפני הקנייה בדקו את רמת הקרינה ‏(SAR‏) של המכשיר, שמופיעה בדף הנלווה לטלפון הסלולרי וגם מתפרסמת בכמה אתרי אינטרנט. ככל שרמת ה-SAR גבוהה יותר, כך המכשיר מסוכן יותר. רמה של SAR 0.7 ומטה נחשבת סבירה עבור מכשיר מתקדם, וכמה ממכשירי האנדרואיד החדשים אכן פולטים רמת קרינה כזאת.

2. הרחיקו את המכשיר מהגוף
מבחר גדול של אביזרים נועדו לאפשר לכם לדבר בסלולרי שלא ליד הראש. אוזניות חוטיות, דיבורית באוטו או אפילו שימוש ברמקול של המכשיר יקטינו מאוד את עוצמת הקרינה שתעבור דרך הרקמות שלכם. (חשוב לזכור שדיבוריות אלחוטיות מסוג בלוטות' המוצמדות לאוזן לא מורידות את הקרינה)

3. החזיקו את המכשיר בצדדיו
מרבית חברות הסלולר ממליצות להחזיק את המכשיר כך שכף היד לא תכסה את חלקו האחורי, שממנו נפלטת הקרינה. כשכף היד מכסה את גב המכשיר, היא גורמת לו לשדר חזק יותר ולפלוט יותר קרינה.

4. שימו לב לעוצמת האות שעל המסך
כל הטלפונים הסלולריים מגבירים את עוצמת השידור כשעוצמת הקליטה יורדת. רמת הקליטה מבוטאת בקווים שעל המסך. ככל שיש יותר קווים, כך הקליטה טובה יותר והסיכוי לקרינה חזקה יורד. במעליות ובמרתפים הקליטה גרועה, ושם כדאי להפסיק את השיחה אם אין בה צורך חיוני.

5. בדקו כמה זמן דיברתם
לקרינה הסלולרית יש אפקט מצטבר, לכן חשוב לבדוק כמה זמן דיברתם במכשיר כדי להבין את כמות הנזק שאתם עלולים להסב לעצמכם. אל תשכחו לאפס את מונה הדקות במכשיר בכל שבוע, כדי שיהיה לכם קנה מידה לבדיקה.

6. סמסו - אל תדברו
ההודעות הכתובות יכולות להחליף שיחות רבות - והן זולות יותר ומקטינות מאוד את הקרינה. לנוהגים ברכב נבשר כי מבחר אפליקציות יקריאו עבורכם את ההודעות שקיבלתם, ובקרוב תפעל גם אפליקציה שתענה בשבילכם על ההודעה.


7. התקינו אפליקציה שבודקת את עוצמת הקרינה
אם אינכם יכולים לוותר על המכשירים המתוחכמים יותר, כמו האייפון וכמה מהסמארטפונים של נוקיה - המתהדרים גם ברמת קרינה גבוהה יותר - התקינו אפליקציה שבודקת את עוצמת הקרינה. לאחרונה התבשרנו כי החברה הישראלית טוקון ‏(Tawkon‏) יצרה אפליקציה שמנטרת את קרינת המכשיר ומזהה היכן יש קרינה מוגברת. האפליקציה פועלת היום במכשירי בלקברי ובקרוב תצא אפליקציה גם עבור אייפון. היא תסמן לכם את המקומות בבית ובעבודה שבהם הקרינה גבוהה מהרגיל.

לכתבה באתר nrg

כתבות קשורות:
שיחת אזהרה: המחקר על הקרינה הסלולרית מבלבל

ארגון הבריאות העולמי: הסלולרי מגביר סיכון לסרטן

אם ב-2050 יבשרו לנו שהקרינה הסלולרית מסרטנת, זה יהיה מאוחר מדי

Comments