רוצים לחסוך אלפי שקלים בשנה? פתרונות ירוקים

פורסם: 21 במאי 2012, 7:40 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 21 במאי 2012, 7:41 ]
התקנת חסכמים, ניתוק מכשירי חשמל מהשקע כשהם לא פועלים ועוד שינויים פשוטים בהרגלי היום-יום - מאפשרים לכל בית אב לחסוך 8,600 שקל בשנה, לפחות. בסיוע המשרד להגנת הסביבה גיבשנו מספר פעולות נבחרות, שיועילו לסביבה ולכיס
בילי פרנקל, 21/5/2012

מחירי החשמל הגבוהים והפסקות החשמל הצפויות בקיץ, לא מאפשרים לאף אחד מאיתנו לשבת בחיבוק ידיים. בסיוע המשרד להגנת הסביבה גיבשנו מספר עצות לשינויים פשוטים של הרגלי היום-יום, המאפשרים לכל בית אב לחסוך 8,500 שקל בשנה, לכל הפחות.

אז מה אפשר לעשות? לפניכם 5 פעולות פשוטות, שיכולות לחסוך כ-8,651 שקל לשנה למשפחה ממוצעת:

1. התקינו חסכמים על כל הברזים בבית - החסכמים מווסתים את זרם המים, כך שמהברז יוצאים 1. פחות מים באותה עוצמת זרם. באופן זה ניתן לחסוך עד 40% מצריכת המים, או כ-40 שקל בחודש. 

2. שימוש בחצי מיכל בעת הורדת המים בשירותים מביא לחסכון של כ-18 ליטר לנפש ליום, שהם כ-12 בקבוקים של ליטר וחצי. משפחה בעלת 4 נפשות תחסוך כ-228 שקל בשנה. 

3. הגעה לרשתות השיווק עם רשימת קניות מוכנה מראש, עשויה לחסוך בממוצע כ-4,200 שקל בשנה. 

4. כאשר מטענים ומכשירי אלקטרוניקה נמצאים במצב Stand by, סך צריכת החשמל שלהם יכול להגיע לעד 15% מצריכת החשמל של משק הבית. ניתוקם מהחשמל כאשר הם אינם בשימוש פעיל, יכול לחסוך למשפחה בת 5 נפשות כ-1,600 שקל בשנה.  

5. נהיגה במהירות קבועה, ללא האצות ובלימות פתאומיות, תוך הקפדה על לחץ צמיגים תקין יכולה לחסוך 2,143 שקל לשנה.

 

טיפים נוספים

ניתן לנקוט במספר פעולות נוספות, שיכולות לחסוך מאות שקלים נוספים למשפחה בשנה. לניכם הצעות נבחרות:  

6. התקנת טיימר לדוד החימום מאפשר לנתק אותו בצורה אוטומטית כשאין בו צורך ולחסוך בצריכת חשמל. 

7. הימנעו משימוש בטוחני אשפה ביתיים - מלבד העובדה שהם צורכים כמות חשמל ומים עצומה, הם גם מגדילים ב-35% את כמות הפסולת האורגנית הנכנסת לביוב ובכך יוצרים סיכון לזיהום מים.  

8. התקינו נורות חסכוניות - עוצמת האור שלהן זהה לעוצמת האור שמופקת מנורת הלהט הרגילה, אך צורכות פי 5 פחות ממנה. 

9. כוונו את המזגנים לטמפרטורות של 25-24 מעלות והקפידו לנקות את המסננים של המזגן. בצורה זו המזגן יעבוד באופן יעיל יותר ויאפשר לחסוך בחשמל. 

10. נסיעות משותפות (Carpool) חוסכות בדלק - בררו מי גר בקרבתכם ועובד בסמיכות למקום עבודתכם וארגנו נסיעות משותפות. כך כל אחד יוכל להשאיר את המכונית בבית לפחות יום בשבוע.

11. החזירו פחיות שתייה לרשתות השיווק - מלבד התרומה לסביבה (שכן שלוקח להן בין 200 ל-500 שנה להתכלות) - אתם תוכלו ליהנות מדמי הפיקדון. 

חלק מהעצות הללו ועצות אחרות, תוכלו לפגוש גם במסגרת קמפיין המשרד להגנת הסביבה ובאפליקציית "מתחילים לחשוב ירוק", בסמרטפונים.

"צרכנות סביבתית היא גם חסכונית", מסר השר להגנת הסביבה גלעד ארדן. "נמשיך להגביר את המודעות הציבורית ליכולת לחסוך בהוצאות ולשפר בכך את הסביבה בה אנו חיים".

 
Comments