טים קוק: מתנגדים לאנרגיה ירוקה? היפטרו מהמניה שלנו

פורסם: 7 במרץ 2014, 10:10 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 7 במרץ 2014, 10:12 ]
מנכ"ל אפל מסביר בזעם למשקיעים שמרנים שהמעבר של החברה לאנרגיה ירוקה אמורה להועיל לכדור הארץ ולא להם

מאת יוסי גורביץ, 2/3/2014
 לא מוצא חן בעיניך, מכור את המניה

טים קוק נתן שיעור מאלף לקבוצת משקיעים שמרנים, ה-NCPRR, במהלך פגישת בעלי המניות השנתית של אפל. הקבוצה, שהשם המלא שלה הוא National Center for Public Policy Research, התנגדה להשקעות של אפל בתחום האנרגיה הירוקה. היא גם דרשה לדעת האם המהלך תואם לחובת אפל למלא את כיסי משקיעיה בכסף. 

השמרנים הללו שייכים לקבוצה קטנה וקולנית שטוענת בעקשנות שאין התחממות גלובלית או על כל פנים שאין השפעה אנושית על ההתחממות הגלובלית, אשר על כן הם דורשים שכל האנרגיה האנושית תשען על דלק מבוסס מאובנים.
מנכ"ל אפל, טים קוק
מנכ"ל אפל, טים קוק צילום: איי אף פי
קוק בדיוק סיים הצהרה, על פיה אפל עוברת לאנרגיה ירוקה והמטרה שלה היא להגיע לכך ש-100% מהאנרגיה שלה תהיה ירוקה. השמרן שאל האם זה טוב לקו התחתון של החברה והאם אפל מוכנה להתחייב לכך שהיא תעשה רק את מה שיהיה רווחי למשקיעים. בתמורה, וכראוי, שלח אותו קוק לחפש את החברים שלו. הוא אמר שאפל עושה לא מעט דברים שלא מונעים על ידי הקו התחתון והחזר ההשקעה (ROI): "כשאנחנו עובדים על הפיכת המכשירים שלנו לנגישים לעיוורים, אני לא מתייחס ל-ROI הארור". הוא גם אמר ששיקולים דומים מנחים אותו בתחום הדאגה לסביבה ובטיחות העובדים. ואם זה לא מוצא חן בעיני המשקיע השמרן, הציע קוק, הוא לגמרי רשאי למכור את מניות אפל שבידיו. ה"ארור" (bloody, במקור) מעיד על כך שזו היתה התפרצות, ואצל קוק התפרצויות כאלה - בנוכחות מיקרופון, על כל פנים - נדירות מאוד.


Comments