מיזם חדש יסייע להקים ולנהל עסקים חברתיים

פורסם: 24 בפבר׳ 2013, 13:32 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 24 בפבר׳ 2013, 13:33 ]

המיזם ביוזמת Group SRI Global וארגון מתן - משקיעים בקהילה, ילווה חברות, עמותות ורשויות המפעילות עסקים חברתיים

מאת אורן מג'ר, 24/2/2013

מיזם חדש בשם "עסק ישראלי - יזמות לעסקים חברתיים" יפעל להקמתם, למימונם ולניהולם של עסקים חברתיים. המיזם יציע ליווי לחברות, עמותות ורשויות מקומיות המפעילות עסקים חברתיים, שהינם עסקים בעלי מטרות כלכליות כמו גם חברתיות. בנוסף, במיזם מבקשים לזהות אפשרויות לרווח חברתי בעסקים שונים, לייעץ ולייעל מסלולים עסקיים ליצירת עצמאות כלכלית של עמותות, כמו סיוע בגיוס הון עבורם.

מאחורי המיזם עומדים שני ארגונים: Group SRI Global וארגון מתן - משקיעים בקהילה. את פעילות המיזם יובילו איש העסקים רו"ח ניר זכלינסקי, מנכ"ל Group SRI Global דירקטור בחברות מובילות ומרצה בכיר באקדמיה, ובעברו משנה למנכ"ל אריסון השקעות ושותף בכיר ב-BDO זיו האפט ועינת רובנשטיין, סמנכ"ל מתן משקיעים בקהילה, מומחית בבניית אסטרטגיות עסקיות-חברתיות וביצירת שיתופי פעולה בין-מגזריים ובעברה מנהלת מסעות שיווק ופרסום של חברות בינלאומיות וישראליות.

ניר זכלינסקי

לדברי רובנשטיין, "עסקים חברתיים הינו תחום חדש ומתפתח, וככזה, הארגונים בשטח מקדימים את התחיקה והטרמינולוגיה. בישראל פועלים ארגונים בעלי מטרות חברתיות, העושים שימוש באסטרטגיות עסקיות לשם השגת מטרות אלו, תוך קיום שתי מטרות - חברתית וכלכלית. המטרה החברתית - הסיבה לקיום העסק, הרווחיות הכלכלית - מבטיחה קיימות ותומכת במטרה החברתית".

זכלינסקי הסביר כי "אנחנו מתכננים להוביל את השוק בנושא עסקים חברתיים - עסק שיש לו שורת רווח כלכלית וגם חברתית. עסק כאמור לא נסמך על תרומות ותקציבי ממשלה אלא יוצר עסק בר קיימא שמחזיק את עצמו. הגוף שאנו מקימים יהווה בסיס להקמתם של עסקים חברתיים שיוקמו בעתיד ולקרנות שיתמכו בהם".

לכתבה בדהמרקר


Comments