תורמים במשרד: אוספים פסולת - עוזרים לסביבה

פורסם: 14 באפר׳ 2012, 12:32 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 15 באפר׳ 2012, 7:42 ]

אם רק רוצים אפשר לצמצם את הפסולת, להניע אנשים לשינוי ולהגדיל את המודעות הסביבתית. חברת פורום סביבה בחברת ורינט מספרת

nrg מעריב | 11/4/2012 16:45 
תגיות: עסק ירוק, חיים בירוק, פסולת, מיחזור
החלטתי להצטרף לפורום עובדים בנושאי קיימות וסביבה בחברה שבה אני עובדת מתוך האמונה שבאמצעות העלאת המודעות ואספקת תשתית מתאימה, נוכל לגרום לשינוי. שינוי בחשיבה, בתפיסה ובגישה, שיובילו לשינוי בהרגלי הצריכה, הקנייה וההטמנה. כי לא רק איך ומה לקנות חשוב, אלא איך להשתמש בצורה יעילה וגם איך לזרוק, אם בכלל. שינוי שבסופו של דבר יביא לחיסכון, להתייעלות ולהפחתת הנזקים הסביבתיים.

מרכז הפעילות של הפורום הוא שינוי בתוכנו, העובדים. הרעיון הוא לייצר פעילויות סביבתיות וחברתיות ולהניע עוד עובדים להצטרף אלינו לעשייה החשובה הזאת. תוך מספר מפגשים שבהם דנו כיצד להניע לשינוי, בחרנו באיזה תחום סביבתי להתמקד בו, וחשבנו מה ניתן לעשות בארגון שלנו ומה יביא לשינוי – החלטנו להתחיל בנושא הפסולת וכצעד ראשון לקיים מבצע נקיון. מטרת המבצע לאפשר לעובדים לפנות מבתיהם וממשרדיהם מגוון פריטים שאינם נדרשים להם יותר ואנו נדאג לפנותם בצורה ראויה במגוון אפיקים – תרומה לנזקקים, מיחזור או פינוי לפירוק והטמנה בטוחה.

ראינו במבצע הזדמנות - גם לעשות טוב לסביבה, לקדם שימוש חוזר, וגם להנגיש התנסות חיובית לעובדים - לגרום לאנשים להבין שזה פשוט ואפשרי לעשות שימוש חוזר ושהחפצים שהם לא צריכים יותר יכולים להיות משמעותיים מאוד עבור האחר.
באדיבות חברת ורינט
אוספים פסולת. ההיענות הייתה גבוהה באדיבות חברת ורינט
 
קביעת התאריך למבצע הייתה די פשוטה – פסח היה במרחק של חודשיים והיה ברור שזו הזדמנות מצוינת שבה מרבית הבתים בישראל עסוקים בנקיונות, החלפת ארון חורף/קיץ ובהתחדשות בכלל.

החלנו בפניה לעמותות וספקים בתחומים הרלונטיים, גייסנו את גורמי המטה בארגון שאת שירותיהם נזדקק ויצרנו "טיזרים" ועלוני מידע אותם הפצנו לעובדים. החל מביגוד וצעצועים כתרומה לנזקקים, דרך פסולת אלקטרונית ומדיה מגנטית לפירוק והנצלה ועד ספרים לשימוש חוזר ותרופות להטמנה בטוחה.

הופתענו. ההיענות הייתה מרשימה. עובדים העמיסו על רכביהם ציוד שאינו נדרש להם יותר, התעניינו בפעילות פורום הקיימות בחברה (וחלקם אף נרשמו כחברים חדשים) ולמדו על נזקי הסביבה בהשלכת פסולת שאינה ראויה להשלכה במסגרת הביתית המקובלת. כמובן שאלמלא אחריות הארגון בו אנחנו עובדים לענייני סביבה, תמיכת ההנהלה ושאר גורמים בארגון, לא היינו יכולים לקיים את הפעילות וודאי שלא להצליח בה.
באדיבות של חברת ורינט
נקיונות פסח הם הזדמנות להעביר הלאה גם את כל המוצרים האלקטרונים המיותרים באדיבות של חברת ורינט
 
הצלחת המבצע נתנה בדיוק את זריקת המרץ להמשך פעילות הפורום במסלול בו התחלנו. ומחוץ למסגרת הארגונית, בשאיפה שיוזמות כגון אלו ידרבנו עובדים לקיים פעילויות בסימן השמירה על הסביבה בשכונה שלהם, בבתי-הספר ואף בחברות אחרות.

אז הדרך עוד ארוכה ויש עוד המון מה לעשות, אבל זה אפשרי. שמחנו לגלות שאחריות תאגידית היא לא באחריות החברה בלבד, גם עובדים יכולים לתרום לעשייה. זה אפילו כיף.

הכותבת משתתפת בפורום הקיימות של חברת ורינט
לכתבה באתר nrg

כתבות קשורות:
 
Comments