בנק לאומי ומ.ט.י משיקים הלוואה חדשה לעסקים ירוקים

פורסם: 18 ביולי 2010, 6:00 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 18 ביולי 2010, 6:05 ]
14.7.2010 TheMarker

מ.ט.י חדרה - המרכז הארצי ליזמות ירוקה - בשיתוף בנק לאומי, השיקו חבילת מימון והלוואות שנועדו לסייע לעסקים הפועלים לשיפור איכות הסביבה ולקידום התחום הירוקה. ההלוואות, עד 300 אלף שקל לכל עסק, נועדו לקידום העסק וההתייעלות הסביבתית שלו בתחומים כמו שמירה על איכות הסביבה, הפחתת זיהומים סביבתיים ופינוי פסולת.

ממ.ט.י חדרה מוסרים כי החבילה הושקה בעקבות גידול של 50% בפניות בעלי עסקים שהתעניינו בסיוע לצרכים ירוקים. בשנת 2009 פנו 150 בעלי עסקים בבקשות לסיוע ירוק ובשנת 2010 יגיע מספרם לכמעט 250 בעלי עסקים. חודש וחצי לאחר השקת החבילה יש כבר כעשרה בעלי עסקים הנמצאים בתהליך אישור קבלת המימון, מוסרים ממ.ט.י.

בשיתוף הפעולה יהיה אחראי המ.ט.י על בדיקת ההיתכנות הסביבתית והבנק יהיה אחראי על בחינת הנושא הפיננסי. תהליך קבלת המימון הינו פשוט ומהיר, כך מוסרים ממ.ט.י, אך מחייב גם ביקורת של כלכלן ירוק, לצורך אישור כי הפרויקט המוקם בעסק אכן תורם לסביבה. ההלוואות יסופקו לתקופה של חמש שנים בריבית נמוכה ועם אפשרות לגרייס (דחיית תחילת ההחזרים) של חצי שנה.

"בעל עסק המבקש להחליף קו ייצור מיושן בקו ייצור מודרני, משפר בכך את העסק שלו אבל באותה עת גם תורם לסביבה, כי קו הייצור המודרני מזהם פחות וידידותי יותר לסביבה", אומר דורון פהימה, מנכ"ל מ.ט.י חדרה. "עסקים כאלו וגם עסקים שיתחילו לשווק או לייצר מוצרים ידידותיים יותר לסביבה, או יקימו מערך מודרני לפינוי מבוקר של פסולת מזהמת מתחומי המפעל, יוכלו ליהנות מחבילת המימון", אמר פהימה.

"עסקים יציבים שמרוויחים מהנושאים הסביבתיים, יודעים שחשיבותו של המימון הוא עצום והוא זה הקובע אם חלק לא מבוטל מהמיזמים ימומשו או לא", אומר פהימה. "לא פשוט לגייס מימון לעסקים ולא פעם אנו נתקלים בחומה של חוסר הבנה לפיתוחים חדשניים בכלל ולתחום הירוק בפרט. לכן חשיבות ערוץ מימוני זה הינה גדולה ואנו רואים בו מנוף מרכזי לסיוע אמיתי לסביבה".

לכתבה בדהמרקר


קישורים:
מט"י חדרה

Comments