תחרות העסק הירוק בנתניה יוצאת לדרך

פורסם: 14 בדצמ׳ 2010, 23:28 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 14 בדצמ׳ 2010, 23:39 ]

תחרות "העסק הירוק" יוצאת לדרך

בעלי עסקים, הציבור הרחב, מוסדות ציבור וחינוך מוזמנים להגיש מועמדות או להמליץ על עסקים ירוקים קטנים ובינוניים הפועלים לשמירת איכות הסביבה בנושאי הפרדת פסולת, חיסכון באנרגיה ובמים ובתרומה סביבתית לקהילה
תחרות "העסק הירוק" יוצאת לדרך (הגדל)


תחרות העסק הירוק תתקיים כחלק מכנס נתניה לעסקים ומוסדות ציבור בעיר ירוקה אשר יתקיים בתאריך: 8 פברואר 2010, התחרות נושאת פרסי הוקרה לעסקים בנתניה למען הסביבה. 

 

המלצות ובקשות להשתתפות בתחרות יש להגיש עד ה- 8 ינואר 2010, לחברת "גרין אג'נדה", ת.ד. 608 הוד השרון 45104, פקס: 09-7481468 

yael@greenagenda.co.il 

 

לכתבה באתר עיריית נתניה

אורלי בר - קול השרון 13.12.2010

תחרות העסק הירוק בכנס נתניה לעסקים 2011
התחרות מיועדת לעסקים בגודל קטן ובינוני והוא נושא פרסים.

"מדובר באחריות של כולנו לשיפור איכות החיים", ציינה פיירברג-איכר
. במסגרת כנס נתניה לעסקים בעיר ירוקה יוענקו, בפעם הראשונה בתולדות נתניה, פרסי הוקרה לעסקים קטנים ובינוניים בעיר הפועלים לשמירה על הסביבה. הציבור מוזמן להציע מועמדות או להמליץ על עסקים ירוקים. במקביל, יוענק פרס לפרויקט חינוכי המקדם חשיבה ירוקה בעיר. לקול השרון ציינה ראש עיריית נתניה, מרים פיירברג-איכר, כי "נתניה הינה העיר הראשונה בארץ שאימצה את סדר היום לקיימות עירונית והיא פועלת על פי העקרונות בנושא, בכל מסגרת ופעילות."

'כנס נתניה לעסקים בעיר ירוקה' שיתקיים בתחילת חודש פברואר בעיר שם לעצמו כיעד לקדם ולהוקיר עסקים קטנים ובינוניים בעיר השומרים על הסביבה ותורמים לאיכות החיים ולחברה בעיר נתניה.

התחרות עצמה, כאמור, מיועדת לעסקים קטנים ובינוניים. בין השאר תבחן הוועדה את פעילות בית העסק בכל נושאי המיחזור. בין הדוגמאות שייבחנו: הפרדת פסולת, שימוש בחומרים ממוחזרים

"אם פעם העיסוק בשמירה על איכות הסביבה היה נחלתם של בודדים, הרי עם פרוס שנת 2011 ברור לכולנו שיש לשמור על כדור הארץ שלנו ירוק, בריא ונקי מאי פעם וכי האחריות נמצאת בידיים של כולנו ולכן גם תושבי נתניה ובעלי העסקים הם חלק מהאחריות הירוקה ההדדית וקידום החברה והקהילה", ציינה פיירברג –איכר והוסיפה: "האחריות על איכות סביבה נמצאת בידי הממשלה והרשויות המקומיות, אולם גם בידינו. ללא פעילות ותמיכה של הציבור בכלל ושל המגזר העסקי בעיר לא נוכל להגיע לתוצאות הרצויות ולכן החלטנו לקיים את הכנס הייחודי, הראשון מסוגו בארץ, שיפתח דיאלוג בין הרשות לבין העסקים ולבין הקהילה. במסגרת הכנס ברצוננו לכבד ולהוקיר את בעלי העסקים הקטנים והבינוניים בעיר נתניה התורמים למען איכות סביבה טובה יותר לכולנו".

כאמור, ההרשמה לתחרות נפתחה השבוע ומארגני הכנס, אנשי עירית נתניה בשיתוף המשרד להגנת הסביבה וחברת הייעוץ הסביבתי "גרינאג'נדה", הזמינה את הציבור להמליץ על בתי עסק לתחרות, או לחילופין בעלי עסקים מוזמנים להציג את עסקיהם כמתאימים.

קטגוריה נוספת של הוקרה תינתן בכנס לפרויקט החינוכי הנבחר של השנה. ציבור הילדים וההורים, לצד מנהלי בתי ספר, מדריכי תנועות נוער, גננות לגיל הרך ואף רכזים בבתי דיור מוגן מוזמנים להמליץ על פרויקט של חינוך וקידום חשיבה ירוקה בעיר.

'כנס נתניה לעסקים ירוקים בעיר ירוקה' יתקיים ביום שלישי, ה – 8 לפברואר, 2010 במלון איילנד בעיר. לפרטים והרשמה לתחרות 'העסק הירוק' של נתניה ניתן לפנות לאתר עירית נתניה www.netanya.muni.il או למייל yael@greenagenda.co.il

לכתבה באתר "לוקאל" נתניה
Comments