קוקה קולה תרמה מיליון ד' לארגון נגד השמנת יתר - כדי שלא יגיד שמשקאות ממותקים מזיקים

פורסם: 15 בנוב׳ 2015, 8:53 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 15 בנוב׳ 2015, 8:55 ]

ביה"ס לרפואה של אוניברסיטת קולורדו, שהקים את ארגון גלובל אנרג'י בלאנס, יחזיר את התרומה לאחר שהארגון ספג ביקורת על נסיונותיו להקטין את התפקיד של משקאות ממותקים בהעלאת משקל

מאת אי-פי, 7/11/2015

בית הספר לרפואה של אוניברסיטת קולורדו יחזיר תרומה של 1 מיליון דולר מקוקה קולה, שנועדה להקים ארגון למאבק בהשמנת יתר.

הכסף הועבר לטובת הקמת ארגון גלובל אנרג'י בלאנס, שטוען כי הוא פועל לפי "גישה מבוססת ראיות לסיום השמנת היתר". מאז ש"ניו יורק טיימס" דיווח על המימון מקוקה-קולה באוגוסט, הארגון ספג ביקורת על כך שהוא מנסה להקטין את התפקיד שיש למשקאות ממותקים בהעלאת משקל ובמקום זאת מגדיל את החשיבות של פעילות גופנית.

נשיא הארגון, ג'יימס היל, הוא פרופסור באוניברסיטה.

קוקה קולה. צילום: בלומברג.


"הארגון אמנם ממשיך לקדם בריאות טובה באמצעות איזון בין הרגלי אכילה נכונה ופעילות גופנית, אך מקור המימון שלו הסיט את תשומת הלב מהמטרה המרכזית", מסרה האוניברסיטה בהודעה ביום שישי. נציג של האוניברסיטה לא היה זמין לספק נתונים נוספים.

בהודעה, קוקה קולה מסרה שהיא מסכימה עם האוניברסיטה שהכסף יינתן במקום זאת למועדוני ארגון החינוך לנוער "בויז אנד גירלז אוף אמריקה".

"אמנם הארגון ממשיך לתמוך בדיון מדעי נמרץ לגבי התרומה של דיאטה ופעילות גופנית נגד מגיפת ההשמנה, התברר שהחזון המקורי של הארגון לא מומש", מסרה קוקה קולה בהודעה.

בסרטון שעלה עם הקמת הארגון, אחד מראשיו אמר שהתקשורת מתמקדת ב"אכילת יתר, אכילת יתר, אכילת יתר - ומאשימה את המזון המהיר, את המשקאות הממותקים, וכן הלאה". הסרטון הזה הורד מהאינטרנט מאז.

הארגון מסר שהרעיון לפיו עבודתו מקדמת "את הרעיון שפעילות גופנית חשובה יותר מאשר דיאטה בהסדרת השמנת יתר, מפשט באופן משמעותי סוגיה מורכבת".

לכתבה בדהמרקר


Comments