החברות הכי ירוקות בעולם: המגזין ניוזוויק דירג

פורסם: 27 באוק׳ 2012, 3:36 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 27 באוק׳ 2012, 3:36 ]
המגזין האמריקאי נתן ציונים ל-500 החברות המובילות בעולם בהתאם להשפעתן על הסביבה. במקום הראשון: הסניף הברזילאי של בנק Santander, שדורש מהלקוחות התנהגות ירוקה. בתחתית הרשימה: חברות אסיאתיות כמו LG וקאיה. אף חברה ישראלית לא נכנסה לדירוג
סוכנויות הידיעות, 26/10/2012

IBM ומרקס אנד ספנסר הן בין 10 החברות הירוקות ביותר בעולם. כך עולה מדירוג שערך המגזין ניוזוויק, שנחשב לאחד מהדירוגים הידועים והמשמעותיים ביותר בנושא. IBM גם כלולה בדירוג של 10 החברות הירוקות ביותר בארצות הברית, לצד חברות כמו HP, ספרינט, דל, אינטל ואופיס דיפו.

הדירוג, שנערך זו השנה הרביעית, מעריך את 500 החברות הגדולות בארצות הברית ו-500 החברות הגדולות בעולם. במסגרת הדירוג , מקבלות החברות "ציון ירוק" שמבוסס על שלושה מרכיבים: השפעה סביבתית (45% מהציון) באמצעות 700 פרמטרים, ניהול סביבתי (45%) שמעריך את המדיניות, התוכניות והיעדים, וכן פרסום נתונים סביבתיים (10%), המעריך את שקיפות ואיכות הדיווחים הסביבתיים של החברות.
זיהום ברשת
אפל, מיקרוסופט ואמזון - הכי מזהמות באינטרנט / בילי פרנקל
דו"ח גרינפיס מצייר תמונה עגומה של חברות הענק שמשתמשות בכמויות עצומות של אנרגיה כדי להפעיל שרתי נתונים. מי שזוכות לציון לשבח הן היריבות גוגל, פייסבוק ויאהו שעושות שימוש באנרגיה נקייה. לו רשת האינטרנט הייתה מדינה, צריכת החשמל שלה הייתה מדורגת חמישית בעולם
לכתבה המלאה

החברה הירוקה בעולם על פי הדירוג הנוכחי, נק Santander מברזיל, שקיבל את הציון 85.7. על פי הדירוג, החטיבה הברזילאית של הבנק העולמי, דורשת מהלקוחות הפוטנציאליים להשלים שאלון סביבתי לפני אישור ההלוואה או קו האשראי, ומדריך את הלקוחות אם התשובות שלהן לא סביבתיות מספיק.

את המקום השני תפסה חברת ה-IT ההודית Wipro עם הציון 85.4. החברה מתכננת להפוך 5 מהמתחמים שלה ל"אזורים של גיוון ביולוגי" עד שנת 2015,. בנוסף, מרכז המידע הראשי שלה בצפון קרוליינה, קיבל לאחרונה את התקן האמריקאי היוקרתי לבנייה ירוקה, LEED Gold.

IBM תפסה את המקום ה-4 עם הציון 82.9, בזכות מוצרי ה-"Smarter Planet" שעוזרים ללקוחות למדוד ולהפחית את צריכת המשאבים שלהם. בנוסף, המים שמקררים את המחשבים במעבדת החברה בציריך, משמשים לחימום הבניינים בסביבה
אופיס דיפו - בין 10 החברות הכי ירוקות בארה"ב (צילום: סיון פרג')
אופיס דיפו - בין 10 החברות הכי ירוקות בארה"ב (צילום: סיון פרג')

ישראל לא כלולה ברשימה

בדירוג העולמי בולטות חברות נוספות, בהן ענקית התוכנה SAP, שהגיעה למקום 8 עם ציון של 81.8, זאת בעקבות הערכות לפיהן מוצריה לניהול אנרגיה עזרו ללקוחות לחסוך 8 מיליארד קילו-וואט חשמל ו-550 מיליון דולר בהוצאות אנרגיה. רשת הכל-בו מרקס אנד ספנסר מבריטניה, הגיעה למקום העשירי, הודות לתוכנית שלה ל-5 שנים בשם "Plan A", שנועדה להפחית את פליטת הפחמן שלה ואת ייצור הפסולת.

במקום ה-14 נמצאת חברת נוקיה הפינית, עם ציון 79.9, זאת בעקבות השקה של 8 מכשירים חדשים בשם "eco hero" בשנה שעברה, היעילים יותר בצריכת אנרגיה ושעשויים מחומרים ירוקים כמו ביו פלסטיק וחומרים ממוחזרים. בנוסף, החברה מפרסמת מאז 2010, "פרופילים אקולוגיים" על כל המכשירים שלה, מה שמאפשר ללקוחות להבין את המאפיינים הסביבתיים של החומרים, יעילות צריכת האנרגיה, האריזה והמיחזור שלהם.

על אף שלא נרשמו שינויים משמעותיים השנה בדירוג החברות, הציון הכללי שניתן לפרסום נתונים סביבתיים צמח השנה ב-10 נקודות ל-59.

בסך הכל, כ-17 מהחברות עלו ביותר מ-100 מקומות בדירוג, 11 מהן אמריקאיות. מנגד, 11 חברות צנחו ביותר מ-100 שלבים. את הירידות הגדולות ביותר רשמו חברות אסיאתיות, בהן LG, קאיה ו-Bank of China. הרשימה אינה כוללת חברות מישראל.  לכתבה באתר ynet

 
 
Comments