חברת אינטל מקטינה מטרדים ואת טביעת הרגל האקולוגית

פורסם: 25 באפר׳ 2010, 2:14 על ידי: Sustainability Org
אינטל ישראל שאימצה את תקן איכות הסביבה ISO14001, פרסמה את סיכום הישגיה הנוספים בתחום הסביבתי לשנת 2009. הדוח החל בכך שביום כדור הארץ יותר מ-700 מעובדי החברה התנדבות בפעולות למען הסביבה באזור עבודתם: באזור חיפה, ניקיון שמורות טבע. בפאר הכרמל חברה אינטל עם מתנדבים בעלי מוגבלויות מעמותת נגישות להנגיש את שמורת הטבע בפארק הכרמל. גם בערים פתח תקווה וקריית גת ניקו את החופים בשיתוף עם הקרן הקיימת לישראל וצבעו בתי ספר לרווחת התלמידים. בירושלים, מתנדבים מבין עובדי אינטל, יצאו להקים גינות ברחבי העיר, בין היתר לשקם את שמורת ליפתא, להקים גינה חדשה לבי"ס לילדים אוטיסטיים בחוות הנוער הציוני, אותו אינטל מאמצת ובשיתוף עם סטודנטים יצאו עובדים להקים גינה קהילתי לתושבי שכונת מוסררה.

אינטל מדווחת בסיכומה על הפעלת מתקן טיפול בשפכים בקרית גת באמצעות ביו-ריאקטור קרומי (Membrane Bio Reactor). אינטל השקיעה 20 מיליון דולר במתקן שהופך שפכי תעשייה למים באיכות המאפשרת את מחזורם במפעל ואת שימושם להשקיה בסביבת המפעל.

בנושא בנושא טביעת הרגל האקולוגית שלה, אינטל חסכה לדבריה, באמצעות פעולות התייעלות אנרגטית בשנת 2009, כ-2,800 קילו-וואט חשמל ליום, שווה ערך לחסכון של צריכת 70 בתי אב בחודש. יש גם תוכנית להתקין מערכת פוטו-וולטאית של חברה ישראלית על גג מבנה החברה בירושלים כפיילוט, שיביא לחיסכון נוסף בפליטת גזי החממה של החברה בארץ.

בתהליך ייצור שבבי מחשבים נוצרת פסולת מסוכנת. אינטל בשיתוף עם והחברה לשירותי איכות הסביבה ברמת חובב פועלת למחזור של חלק מן הפסולת המסוכנת לתהליכי הצור שלה. היעד ל- 2011 הוא למחזר כ-90 אחוז מהפסולת המסוכנת.
 
Comments