לייק ירוק: פייסבוק וגרינפיס ישתפו פעולה

פורסם: 16 בדצמ׳ 2011, 12:51 על ידי: Sustainability Org

לאחר מאבק ארוך הסכימה ענקית האינטרנט לשתף פעולה עם גרינפיס ותקדם שימוש באנרגיות חדשות. עכשיו על הכוונת של הארגון: אפל, טוויטר ומיקרוסופט

nrg מעריב | 15/12/2011 22:15
תגיות: גרינפיס, פייסבוק, אנרגיה מתחדשת
לאחר מאבק ארוך בין ענקית האינטרנט לארגון הסביבתי, הגיעו פייסבוק וגרינפיס להסכם: שתי החברות הכריזו היום (ה') על שיתוף פעולה עתידי בנושא קידום אנרגיות מתחדשות.

במסגרת המאבק דרשו, מעל ל-700 אלף איש, מפייסבוק שלא להקים את חוות השרתים החדשה שלהם על חשמל שמקורו בשריפת פחם. במסגרת ההסכם, הרשת החברתית תחייב לקדם מחקרים בתחום ההתייעלות אנרגטית ואף להפעיל לחץ על ספקיה בכל הנוגע לשימוש בחשמל ירוק.

הקרב על החווה: גרינפיס נגד פייסבוק
השרת יהיה ירוק? גרינפיס נגד פייסבוק
השבדית החדשה (והירוקה) של מארק צוקרברג
פייסבוק. יש קבוצה לשמש?
פייסבוק. יש קבוצה לשמש? צילום: איי-פי

"ארגון גרינפיס והרשת החברתית פייסבוק יעבדו ביחד בכדי לעודד חברות ותעשיות נוספות להשקיע באנרגיות מתחדשות ולזנוח את השימוש בפחם, אשר מהווה גורם מספר אחד לתופעת שינויי האקלים", ציינה ציפורה ברמן, מנהלת מאבק האנרגיה של גרינפיס הבינלאומי.

"פייסבוק מסתכלת קדימה אל היום בו מקורות האנרגיה העיקריים יהיו ירוקים ומתחדשים", אמרה מנגד מרסי סקוט לין, מנהלת תוכנית הקיימות של פייסבוק. "בעזרת גרינפיס אנחנו נדאג להפוך יום מיוחל זה למציאות. גרינפיס עושה שימוש תדיר ברשת הפייסבוק על מנת לעורר מודעות ולנצח מאבקים סביבתיים מידי יום".

בגרינפיס לא מתכוונים להסתפק בפייסבוק. לדברי הארגון, על הכוונת נמצאות עכשיו גם טוויטר, אפל, מייקרוסופט ו-IBM
Comments