לראשונה בארץ: בית חולים ירוק

פורסם: 14 בפבר׳ 2012, 4:54 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 14 בפבר׳ 2012, 4:55 ]

ביה"ח מאיר הוא הראשון שעמד בתקן לניהול סביבתי של מכון התקנים. המזוט הוחלף בגז, החימום הפך לסולארי ואפילו צריכת המים צומצמה.

nrg מעריב, 14/2/2012
 
תגיות: חיים בירוק,בית חולים מאיר,בריאות (סביבה)
לבריאות! בית החולים מאיר בכפר סבא הוא הראשון בארץ שקיבל הסמכה לתקן ניהול סביבתי (ISO 14001) של מכון התקנים הישראלי. בין הפעולות שביצע בית החולים: צמצום בצריכת המים, פינוי מוסדר של פסולת והגברת הבטיחות בטיפול בחומרים מסוכנים.
בית חולים מאיר. ירוק יותר
בית חולים מאיר. ירוק יותר יח''צ
"מטרתו של תקן זה הינה לתמוך בהגנת הסביבה ולמנוע את זיהומה תוך שמירת האיזון עם צרכים חברתיים וכלכליים", מסביר דני גולדשטין, מנכ"ל מכון התקנים הישראלי. לדבריו, העמידה בתקן התאפשרה בשל המחויבות מצד כל הדרגים והיחידות בארגון למען המטרה המשותפת של קיום מערכת נאותה לניהול סביבתי.

בבית החולים מסבירים כי התקמדו בארבעה נושאים מרכזים: צמצום "טביעת הרגל" האקולוגית של בית החולים, מניעת מפגעים בפעילות המרכז הרפואי, בטיחות תעסוקתית לעובדים, למטופלים ולמבקרים וקידום סביבה בריאה ואורח חיים בריא למען הקהילה.

מה זה אומר בפועל? הותקנה מערכת לחימום מים באנרגיה סולארית"; בוצע מעבר לשימוש בגז במקום במזוט; הותקנו חסכמים במחלקות וצומצמו שטחי ההשקיה במתחמי הגינון; הוקצה אזור לטיפול בפסולת ומיחזור; כמות השמן לבישול הופחתה ב-50%; ברמה המנהלית: הופעלה מערכת המכבה את המחשבים מ-18:00, מבוצע איסוף נייר מכל אגפי בית החולים ואף הוקם חניון לאופניים.

"ירוק זה לא רק צבע, העשייה חייבת להיות אמיתית ומעמיקה", ציין ד"ר איתן וירטהיים, מנהל בית החולים. "למדנו מה נעשה במקומות אחרים בעולם, השקענו מאמצים ומשאבים וכעת אנו יודעים שעמדנו בתקן. זו תחילתה של דרך ומחוייבות עמוקה לשמירה על איכות הסביבה".

"בית חולים שלא ינוהל סביבתית נכון, לא יקים מערכת בקרה סביבתית ולא יבחן וינטר את השפעותיו הסביבתיות, יחטא למטרה שלשמו קם – שמירה על בריאות תושבי המדינה", אמר השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן, בטקס שנערך במקום, בשבוע שעבר, לרגל קבלת התקן. 
 

כתבות קשורות:
 
 
 
Comments