המכללה תחסוך בחשמל, הסטודנטים יקבלו מלגות

פורסם: 7 במרץ 2013, 8:45 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 7 במרץ 2013, 8:46 ]
המכללה האקדמית תל-אביב יפו התקינה לוחות סולאריים על הגג, שיחסכו לה כ-70 אלף שקל בשנה. הסכום יחולק לסטודנטים שיתנדבו בארגונים שעוסקים באחריות סביבתית וחברתית
שחר חי, 6/3/2013

מחיסכון בחשמל לחיסכון בשכר לימוד: המכללה האקדמית תל-אביב-יפו, שהתקינה מתקן סולארי המספק 50 קילו וואט חשמל לשעה על גג אחד מבנייניה, החליטה לתרגם את החיסכון לאמצעי חינוכי והסברתי בדמות מלגות לסטודנטים.

 

בנובמבר 2012 החלה המכללה, הממוקמת בסמוך לאיצטדיון בלומפילד ביפו, להקים מתקן סולארי על גג בניין ווסטון למדעי המחשב. תפוקות המערכת הסולארית ואופן החיסכון בחשמל יוצגו על גבי מסכי פלזמה ברחבי המכללה, והסטודנטים יוכלו להתרשם מתפעולה.

 

הגגות הסולאריים על גג המכללה האקדמית ת"א-יפו
הגגות הסולאריים על גג המכללה האקדמית ת"א-יפו

 

התשואה השנתית שייתן הפרויקט, הנאמדת בכ-70 אלף שקל בשנה, תחזור לסטודנטים ותתורגם למלגות עבורם, שייקראו Green Scholarship. תמורת המלגה ייצטרכו הסטודנטים להתנדב למען הקהילה - 100 שעות שנתיות במקומות שעוסקים באחריות סביבתית וחברתית.

 

"מלגה ממוצעת עומדת על 5,000 שקל והתשואה המוערכת תספיק למלגות עבור 14 סטודנטים", אומר מנכ"ל המכללה בני אלון. "ההשקעה הזו נושאת מסר חדשני המצליח לשלב בין שתי מטרות מבורכות - שמירה על איכות הסביבה והפניית משאבים לטובת הסטודנט. למעשה, כל הצדדים מרוויחים: אנו מייצרים חשמל בצורה ידידותית לסביבה ומקדמים את המודעות של הסטודנטים, הם זוכים לסיוע בתשלום שכר הלימוד באמצעות המלגות ובסופו של דבר גם משפיעים על הקהילה בעצם ההתנדבות".

 

חברת היי-טק תרמה לפרויקט 

בשנת 2008 הממשלה, באמצעות רשות החשמל, יזמה תקנות חדשות למכירת חשמל ירוק ותמכה בהקמת מערכות סולאריות לייצור חשמל. עידוד הקמת המערכות על ידי לקוחות חברת החשמל נעשה בדרך של סובסידיה, כך שחברת החשמל מתחייבת לקנות את החשמל הסולארי בתעריף קבוע וצמוד למדד למשך 20 שנה. התחייבות זו מבטיחה למכללה תשואה שנתית של 13% עם אופציה להארכת החוזה לחמש שנים נוספות. בניית הגג הסולארי במכללה התאפשרה בעקבות תרומת חברת "רד תקשורת מחשבים".

 

פרופסור נחמיה פרידלנד, נשיא המכללה, אמר כי "ההחלטה לייעד את התשואה מהמערכת הסולארית למלגות לסטודנטים של המכללה, שאף הוכרה לאחרונה כ'קמפוס ירוק', מבטאת את תפיסתנו כי השקעה בשימור משאבי טבע והשקעה בשימור המשאב האנושי משלימות זו את זו".כתבות קשורות:
Comments