מפעל תרכובות ברום בין הזוכים באות הנגב לסביבה

פורסם: 17 בינו׳ 2010, 7:19 על ידי: Sustainability Org
תאריך פרסום: 12/1/2010
 
שנה לאחר שהוגש נגדו כתב אישום בחשד לזיהום אוויר זוכה המפעל הדרומי בפרס ירוק. "המפעל עבר שינוי תפיסתי וארגוני מתקדם", טוענת ועדת הפרס. זוכים נוספים: בסיס טללים של חיל האוויר, חבל אילות ומדרשת שדה בוקר.
 
רק לפני שנה הוגש נגד מפעל תרכבות ברום כתב אישום בגין זיהום אוויר והיום (ג') הוא נבחר לקבל את "אות הנגב לאיכות הסביבה". האם מדובר במהפך מושלם? או שאולי בפארסה מגוחכת?

אות הנגב לאיכות הסביבה הינו יוזמה משותפת לאוניברסיטת בן-גוריון ועמותת נגב בר-קיימא. האות מוענק אחת לשנה לאנשים, קבוצות, מוסדות או גופים, שלדעת חברי ועדת השיפוט ראויים לפרס. בדברי ההסבר לזכייתו של המפעל בפרס נכתב: "במפעל חל שינוי תפיסתי וארגוני מתקדם בתחום ההגנה על הסביבה. על הצבת ההשקעות באיכות הסביבה בראש סדר היום המפעלי. הצלחה בהורדת הפליטות לאוויר ולשפכים באופן משמעותי על ידי שיפור הטכנולוגיות הסביבתיות. פתיחות ושקיפות לקהילה, מיחזור פסולת, שימוש חוזר בפסולת, השבת מים לשימוש חוזר, חסכון באנרגיה ועוד".

ועדת השיפוט בחרה גם לציין לטובה את היחידה הסביבתית במועצה התעשייתית רמת חובב. "בשנים האחרונות הגיעה היחידה הסביבתית להישגים מרשימים בהפחתת הזיהום הסביבתי באזור התעשייה רמת חובב".

פריצת דרך בתחום האנרגיה החדשה
יתר הבחירות של אנשי הנגב הגיוניות יותר: בסיס טללים של חיל האוויר זכה באות בזכות הפיכת איכות הסביבה לאורח חיים בבסיס "תוך חשיבה יצירתית ובנייה של אמצעים להגנה מפני זיהום סביבתי, על ידי שימוש חוזר בחומרים קיימים". המוסד  החינוכי אשל הנשיא זכה בפרס בזכות הטעמת ערכי הגנה על הסביבה בחינוך החקלאי והעיוני.

מועצה אזורית חבל אילות גם כן קיבלה את האות בזכות פריצת הדרך בתחום האנרגיה החלופית על ידי הקמת המרכז לאנרגיה
ויישום הטכנולוגיות הלכה למעשה. מדרשת שדה בוקר והמכון לחקר המדבר ע"ש בלאושטיין קיבלו את הפרס על מגוון פעילויות סביבתיות מרשימות.

זוכי האות השנה נבחרו על ידי ועדת שיפוט בראשו של שופט בית המשפט המחוזי בדימוס, גלעד גלעדי וכללה את הפרופסורים אשר ברנר, גד פוטשניק, יצחקר מאיר, יועץ התקשורת צבי אלוש, אורה לוין, ד"ר שלומית תמרי, ד"ר פועה קותיאל, עו"ד ורד סרוסי –כץ, ושלמה יונס, לשעבר מנכ"ל מפעל "מכתשים".
 
Comments