מתחילת מרס: חובת דיווח סביבתי לבורסה

נשלח 27 בפבר׳ 2011, 6:54 על ידי Sustainability Org

החברות הנסחרות בבורסה ידווחו על השפעת פעילותן על הסביבה. ארדן למנהלי החברות: "התקנות ישפרו הביצועים הסביבתיים"

nrg מעריב | 27/2/2011 11:27
תגיות: השקעה ירוקה, גלעד ארדן

החל מהשבוע נכנסות לתוקף תקנות המחייבות את החברות הנסחרות בבורסה לדווח על השפעת פעילותן על הסביבה ועל הסיכונים הסביבתיים להם הן חשופות. אמש (שבת) פנה השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן, להנהלות מאה חברות הנסחרות בבורסה (מדד ת"א 100) ודרש מהם להיערך ליישום דיווחים סביבתיים בתשקיפים הקרובים. "מטרת התקנות להגדיל את השקיפות ביחס לפעילות הסביבתית של החברות הציבוריות העשויה להשפיע על ביצועיהן הפיננסיים בטווח הקצר והארוך", כתב ארדן למנהלי החברות.

הדיווח הירוק יגיע גם לבורסה
הדיווח הירוק יגיע גם לבורסה ראובן קסטרו

התקנות, כאמור, מחייבות את התאגידים הציבוריים לדווח בכל תשקיף על הסוגיות הסביבתיות שנוגעות לפעילותם, וביניהן הסיכונים הסביבתיים אשר יש להם השפעה מהותית על התאגיד. בין השאר ידרשו החברות לדווח על עלויות והשקעות בהן נשאו או שהן צפויות לשאת בגין טיפול בנושאים סביבתיים, על השפעות החקיקה הסביבתית על פעילות החברה ודיווח אודות אופן הניהול הסביבתי.

לדברי ארדן, שינוי זה תואם את המדיניות הקיימת במספר מדינות בעולם, כמו בריטניה, צרפת ונורבגיה, המחייבת דיווח סביבתי בדוחות הדירקטוריון. "יישום התקנות מצעיד את ישראל עוד צעד אל עידן חדש המכיר בחשיבותה של הסביבה והשמירה עליה ושואף לנתק את הקשר ההרסני שבין צמיחה כלכלית לפגיעה בסביבה".

ארדן ציין גם שלדעתו "בכוחן של תקנות אלו לשפר את הביצועים הסביבתיים של התאגידים הציבוריים ולעורר תגובת שרשרת חיובית של ציבור המשקיעים והגופים המוסדיים שתגרום להם להתייחס לסיכונים הפיננסיים הגלומים באי שמירה על הסביבה".

לכתבה באתר nrg
Comments