אוניברסיטה ידידותית לסביבה

נשלח 2 בפבר׳ 2010, 5:43 על ידי Sustainability Org
מאת יונתן הללי, תאריך פרסום: 31/1/2010
 
פחות נייר, פחות מים, פחות סולר ופחות חשמל. אוניברסיטת חיפה שהוסמכה כקמפוס ירוק מציגה תוצאות.
 
אוניברסיטת חיפה, שהוסמכה בשנה שעברה ל"קמפוס ירוק" על ידי המשרד להגנת הסביבה, חסכה בשנת תשס"ט 22% בצריכת החשמל, 64% בצריכת הסולר ו-11% בצריכת המים יחסית לשנה הקודמת.

מהנתונים עולה כי בשנת תשס"ח צרכה האוניברסיטה 20,336,000 קו"ש ואילו בשנת תשס"ט ירדה הצריכה ל-15,760,000 כשהחיסכון הכספי נאמד בכ-2.4 מיליון שקל. בשנת תשס"ח צרכה האוניברסיטה כ-539 אלף ליטר סולר לעומת כ-192 אלף ליטר בלבד בשנת תשס"ט.

האוניברסיטה הצליחה לקצץ גם בכמויות הים וירדה מכ-154 אלף ליטר בשנה שעברה לכ-136 אלף ליטר. השינוי נבע בעיקר מהתקנת מיכלי הדחה חסכוניים, התקנת חסכמים וכד'. בעקבות הכוונה להמשיך ולחסוך במים הוחלט כי הצמחייה שתישתל באזור בית הסטודנט החדש תהייה צמחייה ארץ-ישראלית בלבד, הזקוקה לפחות מים כדי לצמוח.

עוד עולה מהנתונים כי בשנת תשס"ט הייתה ירידה של שמונה אחוזים בצריכת הנייר ועלייה של כ-100% במיחזור הנייר. העלייה הגבוהה נרשמה בעיקר הודות להעלאת המודעות בקרב העובדים, מעבר של חלק גדול מהעבודה המנהלית לעבודה ממוחשבת ללא נייר ועידוד צילום והדפסה דו-צדדית.

"הנתונים מראים שאוניברסיטת חיפה כבר החלה להפנים את המהות של 'קמפוס ירוק' ואני בטוח שככל שהזמן יעבור עוד ועוד עובדים יעשו את השינוי גם אצלם. אין טבעי מכך שהקמפוס, שממוקם בתוך פארק הכרמל, יוביל בתחום האחריות הסביבתית וייחנך לכך לא רק את קהילת האוניברסיטה אלא את כל תושבי האזור", ציין ברוך מרזן, סגן הנשיא למנהל ויו"ר מועצת קמפוס ירוק באוניברסיטה.

אוניברסיטת חיפה, אינה המוסד להשכלה גבוהה היחיד שעבר מהפכה ירוקה. לפני כחודשיים הצגנו גם את המפכה הירוקה שעברה על אוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע

לכתבה באתר nrg

Comments