אורי יוגב: "אני רואה עוד כוח – מעורבות של עסקים וקהילה שבו מנהלים וציבור מתחילים להסתכל על פירמות גם בנכונות שלהם לעשות מעשים של איכות סביבה"

פורסם: 27 במאי 2010, 6:08 על ידי: Sustainability Org

יועצו האישי של נתניהו: "ההון שלטון קריטי להתפתחות של מדינה"

קובי ישעיהו ואדריאן פילוט 
25/5/10

"המשבר הכלכלי כאן כדי להישאר" כך אמר אורי יוגב, יו"ר Whitewater ויו"ר הוועדה המייעצת למועצה הלאומית לכלכלה בפאנל כלכלי שנערך במרכז האקדמי רופין. לדבריו, היחס הון-שלטון הוא קריטי להתפתחות של מדינה‫ שכן "היום יש מצב של שקיפות קיצונית שמצמצמת את הבעיה של שחיתות בנושא הון ושלטון. מדינות אחרות הרבה יותר מפרגנות לשלטון ההון מתוך רצון לעודד השקעות. הקשר בין הון ושלטון הוא קריטי להתפתחות של מדינה. אסור שתהיה שחיתות, ובשביל יש מערכות חוק שפועלות חזק בנושא" סיכם יוגב.

מקרובו של ראש הממשלה נתניהו הביע תמיכה בהעלאת שכר מינימום ואמר כי ‫"אני תומך באופן אישי בהעלאת שכר המינימום אבל זה צריך להתמך בתכנית רוחבה".‫

נזכיר כי ועדת שרים לענייני חקיקה אישר את הצעתו של ח''כ עמיר פרץ לפיה שכר מינימום יעלה בהדרגה עד ל-4600 שקלים אך שר האוצר יובל שטייניץ טרפד את ההצעה ואת החלטת הועדה ברגע שהגיש ערער. יוגב בירך על הצטרפותה של ישראל לארגון ה-OECD והסביר כי כניסה לארגונים בינלאומיים אלו "מאיצה תהליכים במקומות שיש לנו פער כמדינה. גם בתחום איכות הסביבה ישראל יחסית מפגרת , גם בגלל תהליכים היסטוריים כגון מלחמות והעובדה שאנו מדינה צעירה". עם זאת, יוגב ציין כי הוא רואה שינויים משמעותיים בשנים האחרונות, לדוגמה, הגדלת הסמכויות של המשרד איכות הסביבה. עוד אמר יוגב בנושא כי "אני רואה עוד כוח – מעורבות של עסקים וקהילה שבו מנהלים וציבור מתחילים להסתכל על פירמות גם בנכונות שלהם לעשות מעשים של איכות סביבה".

לכתבה בגלובס

Comments