אינטל ישראל פרסמה את דו"ח האחריות התאגידית לשנת 2010

נשלח 1 באוג׳ 2011, 6:30 על ידי Sustainability Org

אינטל מדגישה בדוח את תרומתה לקידום היעדים הלאומיים ואת מחויבותה לקידום החינוך ומציגה לראשונה דיווח סביבתי מורחב

אינטל ישראל פרסמה את דו"ח האחריות החברתית לשנת 2010, שהנו השישי שלה.
הדו"ח מעלה על נס את התמקדותה של החברה ביישום הטכנולוגיות שהיא מפתחת, בשילוב היכולות והכישורים של עובדיה, לקידום החינוך והנגישות לטכנולוגיה בקרב מגוון אוכלוסיות מגוונות. זאת במטרה לקדם קיימות כלכלית וסביבתית בישראל.
מקסין פסברג, סגנית נשיאה ומנכ"ל אינטל ישראל, מציינת: "האחריות התאגידית הינה חלק מתרבותינו הארגונית. לאורך שנים השקענו מאמצים רבים באיתור הצרכים בקהילות בהן אנו עובדים. מידי שנה אנו מובילים יוזמות חברתיות הממשות יכולתינו כאנשים וכחברה לתת מענה לצרכים אלו" .


מתוך דוח האחריות התאגידית של אינטל לשנת 2010 -
אינטל רואה עצמה שותפה ליעדים הלאומיים כפי שהוגדרו על ידי ממשלת ישראל:
 • קידום תעסוקת אוכלוסיות ששיעור השתתפותן נמוך – אינטל משתפת פעולה עם ארגונים חיצוניים המקדמים תעסוקה וקידום של גברים ונשים מהאוכלוסייה הערבית, הדרוזית, החרדית והאתיופית.
 • החזרה ושמירה על טובי המוחות בישראל – אינטל נרתמת למאמץ באמצעות ייסוד מרכזי מחקר והוראה ותמיכה בהם. מרכזים אלה פועלים באוניברסיטאות למען השבת מוחות.
 • פיתוח הון אנושי בשוק העבודה – גם השנה נבחרה אינטל ישראל, זו השנה הרביעית ברציפות, כמקום ש"הכי טוב לעבוד בו", בסקר שנערך בקרב 12,000 עובדים בתעשייה.
 • עסקים קטנים ובינוניים כמנוף כלכלי – חיזוק חברות הפורטפוליו בישראל; רכישה ומיזוג של חברות ישראליות וגיוס כוח אדם איכותי; פרויקטים של מחקר אקדמי, והקמת מרכז החדשנות בישראל.
 • קידום טכנולוגיות חדשניות – יתרון ישראלי: מרכזי הפיתוח של אינטל בישראל מהווים מנוע צמיחה אסטרטגי של אינטל העולמית ואחראים לחלק מפריצות הדרך הטכנולוגיות המשנות את פני המחשוב העולמי.
 • פיתוח כלכלי חברתי בפריפריה – מפעלי אינטל, הממוקמים מחוץ למרכז הארץ, מספקים לתושבי הפריפריה מגוון תפקידים מאתגרים, יכולת השתכרות כעובדי היי-טק איכותיים, ופיתוח האזור מבחינת מסחר ושירותים.
 • שיפור באיכות החינוך – חינוך פורמאלי וא-פורמאלי – אינטל מאמינה שתלמידים ראויים לרכוש את המיומנויות הדרושות כדי להיות חלק מהדור הבא של הממצאים והמחדשים.
 • בריאות הציבור, באמצעות סביבת עבודה ומוצרים – אינטל מקדמת תוכניות ביטוח רפואי עבור העובדים ומפתחת פרויקטים לקידום סביבת עבודה מותאמת לצרכים השונים.
 • עמידה במשברים לאומיים – 750,000 ₪ נתרמו לשיקום הכרמל, על ידי עובדי אינטל, הנהלת אינטל ישראל וקרן אינטל העולמית. מאות מעובדי אינטל, מכל האתרים בארץ, נרתמו לפעילויות שיקום ביערות הכרמל.
עיקרי הדוח :
 • 1,380 עובדים גויסו במרכזי הייצור והפיתוח בשנת 2010.
 • 24 מיליון דולר הושקעו בפיתוח והדרכת עובדים באינטל ישראל.
 • 100% שבבים תקינים בפרוסה שיוצרה באינטל בקרית גת.
 • 20 מעבדות הוראה ומחקר נתמכות על ידי אינטל ישראל באקדמיה.
 • 3,066 עובדים התנדבו בקהילה והשקיעו 52,000 שעות התנדבות.
 • 220 עובדי החברה לוקחים חלק בפרויקט התנדבות שבועי "חושבים חיובי".
 • 20 תוכניות חינוך מובילה אינטל בקרית גת בשיתוף הנהגה מקומית. 
השנה השיקה אינטל דוח שלם למחויבותה  לנושא איכות הסביבה, הכולל:

1. שמירה על משאב המים –  במהלך שנת 2009 החל לפעול בקרית גת מתקן טיפול בשפכי תעשייה בטכנולוגיית MBR (Membrane Bio Reactor). המתקן, בהשקעה של כ- 80 מיליון ₪, הוא הגדול ביותר בישראל והראשון מסוגו באינטל העולמית
2. אנרגיה נקייה – במהלך שנת 2010 הסתיימה התקנת מערכת פוטו-וולטאית (PV) על גג המפעל בירושלים, המפיקה אנרגיה חשמלית מקרני השמש ופועלת בתפוקת ייצור של 50 אלף וואט.
3. בנייה ירוקה -החל משנת 2009 מובילה אינטל מדיניות של חסכון באנרגיה בבינוי, בכל מבני החברה. כל בניין חדש מתוכנן לעמוד בתקן הבניה הירוקה LEED® בדרגת Silver לפחות. בניין הפיתוח של אינטל בחיפה השיג הסמכת LEED® Gold.
 
כמרכז פיתוח וייצור של חברה טכנולוגית עולמית, מדווחת אינטל העולמית על פעילויותיה החברתיות-סביבתיות לציבור הרחב על פי עקרונות ה – GRI - Global Reporting Initiative וזאת במסגרת דו"ח האחריות החברתית השנתי. בשנת 2006 הוציאה אינטל ישראל לראשונה את תקציר דוח האחריות החברתית שלה בשפה העברית.
בהתאם לרוח אינטל, המקדמת תרבות של חסכון בנייר ושימוש בכלים טכנולוגיים, הודפס הדוח על נייר ממוחזר.

את הדו"ח הישראלי המלא ניתן לקרוא בכתובת: www.intel.co.il/csr,
את הדוח הסביבתי המלא ניתן לקרוא בכתובת www.intel.co.il/csr/environment
את דו"ח האחריות החברתית של אינטל העולמית ניתן לקרוא בכתובת: www.intel.com.
 
 
Comments