ירוקה? נחמה רונן על הכוונת

פורסם: 26 בנוב׳ 2009, 7:11 על ידי: Sustainability Org
מועד פרסום: 23/11/2009
 
רונן מגישה פינה ירוקה בתכנית של לינוי בר גפן. הבלוגר איתמר כהן טוען שהפינה מאפשרת למי שאחראית, לכאורה, למפגעים סביבתיים להצטייר כמומחית נטולת פניות. רונן: הטיעונים אינם רלוונטיים.
 
איתמר כהן, הידוע גם כבלוגר האקטיביסט אופנן, נגד נחמה רונן: בפוסט שפרסם בסוף השבוע שעבר הוא קורא להעביר פניות לרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו במטרה לבחון את ניגוד העניינים, לטענתו, של נחמה רונן המגישה פינה "ירוקה" בתוכניתה של לינוי בר גפן, "מה קורה".
 
מגישת הפינה הירוקה היא דירקטורית בבתי הזיקוק. בתי הזיקוק נתפסו בשנים האחרונות פעמים רבות חורגים מתקני זיהום האוויר, ולפני כמה חודשים נערך להם שימוע בשל זיהום אוויר. רונן מכהנת גם כיו"ר תאגיד המיחזור שזוכה בשנים האחרונות לביקורת נוקבת בשל אי עמידתו ביעדי איסוף ומיחזור הבקבוקים שנקבעו לו בחוק הפיקדון.

לטענת כהן, הגשת הפינה הסביבתית דווקא על ידי רונן מאפשרת למי שאחראית, לכאורה, למפגעים סביבתיים להצטייר כמומחית נטולת פניות, שענייני הסביבה יקרים לליבה ובכך ליהנות מחסינות מפני ביקורת ציבורית.

עוד כותב כהן: בדיקת תכני הפינות ששודרו עד כה מגלה שבאופן לא מפתיע, 'הפינה הירוקה' – כמו כמעט כל תכניות האקטואליה בערוצים המסחריים – עוסקת בעיקר בהטחת האשמות בממשלה ובמדינה, תוך הסתרת אחריותם הכבדה של בעלי הערוצים המסחריים והתאגידים שבבעלותם למצב החברתי והסביבתי העגום בארץ.
תגובות נלהבות

מתאגיד המיחזור נמסר בתגובה: "ניהול המשרד לאיכות הסביבה, עמותת צלול להצלת מפרץ אילת, שיקום נחל הקישון, סגירת חירייה והובלת מהפכת המחזור בישראל  – הם רק חלק מהפעולות הירוקות שנחמה רונן מזוהה עימן, וכל ניסיון להציג זאת אחרת הוא ניסיון פחדני להסיט

את הדיון מהנושאים המקצועיים לפן האישי. 'הפינה הירוקה'  מעולם לא התייחסה לחברה ספציפית אלא לתופעות בתחום איכות הסביבה, ולכן הטיעונים אינם רלוונטיים. הפינה מקבלת תגובות נלהבות מצופים המקבלים השראה מהחומרים המשודרים בה".

מהפקת "מה קורה" נמסר בתגובה: "הפינה מסקרת ידיעות פופולריות בערוצים הירוקים בארץ ובעולם  ומעלה לסדר היום עניינים ירוקים חשובים  וכן קטעים מסרטים שנעשים בנושא. 'מה קורה' המטפלת בחדשות הפופולריות במגוון ערוצים כמו כלכלה, תרבות, ופלילים מחוייבת לטפל גם בנושאים הירוקים".
 
Comments