גאדג'טים ירוקים: לחסוך חשמל מתחת לשמיכה

נשלח 29 בינו׳ 2011, 20:56 על ידי Sustainability Org
מישל דור מוצא פתרונות לימים הקרים: ערכה שתאפשר לכם לשלוט בכל מכשירי החשמל בבית בלחיצת כפתור, תיקי צילום מחומרים ממוחזרים שעוזרים לשמור על הדובים הלבנים, וקרטונים ממוחזרים ליצירת בעלי חיים בסכנת הכחדה
מישל דור, 29/1/2011

החורף גורם לנו להיות עצלים ואם אין בנמצא שלט רחוק, המכשירים ימשיכו לעבוד כל הלילה, במיוחד אם אנו נרדמים בסלון או מול הטלויזיה בחדר השינה. אז נכון שאת רוב המכשירים ניתן לכבות מרחוק, אבל תמיד יש איזה מכשיר חשמלי שאין לנו כוח לכבות כי אנחנו כבר מכורבלים. 

 

צילום: רותם מלנקי, עריכה: מישל דור

הפתרון לבזבוז החשמל הזה מגיע בצורת ערכה עם שקע חשמל נשלף ושלט רחוק, כך שתוכלו להפוך כל שקע חשמלי בבית לשקע חשמלי חכם הנשלט בלחיצת כפתור. כל אחד מהשקעים האלחוטיים כולל בתוכו מקלט RF וממסר לזרם גבוה הנשלט (ON/OFF) על ידי השלט הרחוק. את השקע האלחוטי מחברים לכל שקע סטנדרטי בבית וזהו - יש לכם שקע אלחוטי שהשליטה עליו מתבצעת באמצעות השלט רחוק.

 

השקע שנשלט בתדר רדיו זה מתאים למנורות עומדות, מאווררים, מפזרי חום וכל מכשיר חשמלי שמתחבר לשקע בקיר. הוא אינו דורש סוללות והתקנתו פשוטה: את השקע האלחוטי מכניסים לכל שקע סטנדרטי שבקיר ומכאן ואילך יש לכם שקע חכם שאליו תוכלו לחבר כל מכשיר חשמלי שברצונכם להפעיל בשלט רחוק.

 

על תיקי צילום וחיות אחרות

תיקי הצילום הפכו לחלק מחיי, וכך גם כאשר המדובר בצוות שעימו אני מסתובב בארץ. אך קשה למצוא תיקי צילום איכותיים שישרדו את מה שאנו עוברים ועוד יותר קשה למצוא חברה שחרטה על דגלה את עניין המחזור ושמירת הדובים הלבנים הנעלמים מנופינו.

 

אז זהו שיש בדיוק חברה כזו המייצרת תיקים שרמת המחזור שלהם נעה בין 55% ל 100% מיחזור. בנוסף, את החלק הארי מההכנסות של המוצרים שלה היא מנתבת לעמותה השומרת על הדובים הלבנים ועל כך תבוא עליהם הברכה.

 

ספלי תה זה דבר נהדר ביום חורף קר. מישהו שהחליט שהנושא הירוק קרוב לליבו, החליט לייצר כוסות החושפות מידע מדהים כאשר הנוזל החם ממלא אותן. כך למשל דינוזאור אימתני הופך למאובן מרשים, אצל אחר פתאום רואים את מבנה השלד וכוס אחרת בכלל חושפת את העתיד העגום שלנו במידה וההתחממות הגלובאלית לא תיעצר.


 

ואחרון חביב, מוצרים מעוצבים שיספקו לכם ולילדיכם תעסוקה בימים הקרים בהם אי אפשר לצאת מהבית. הם מבוססים לחלוטין על קרטון ממוחזר המיוצר באופן פרטני, ולא בפס ייצור, ממנו מרכיבים באמצעות הוראות פשוטות בעלי חיים מדהימים, שנמצאים בסכנת הכחדה.

 

מה שיפה בכל הסיפור זה שהכל נוצר כאן בארץ והרוב נלקח מעודפי ייצוא שסתם היו נזרקים. אין חוויה יותר מרגשת להורה וילד כאשר גם הסיפור של חומר הגלם מעניין וכמובן -  כשהתוצאה שיוצרים יחדיו היא חוויה מרגשת לא פחות.


 

לכתבה באתר ynet


Comments