הג'ינס מעולם לא היה "ירוק" וחברתי יותר

פורסם: 21 באוג׳ 2010, 6:43 על ידי: Sustainability Org
המודעות הסביבתית-חברתית הגיעה גם אל עולם האופנה. יותר ויותר חברות מתגאות בסחר הוגן ובמוצרים שעשויים מבדים אקולוגיים. במה זה שונה וכמה זה עולה?
מבצע מלביש / שחר רבן, תאריך פרסום: 16/8/2010

"אופנה ירוקה", "אופנה אקולוגית", "מוצרי סחר הוגן" ומושגים חדשים ו"חיוביים" נוספים תופסים לאחרונה את מקומם בעולם האופנה, כחלק מתפיסה תרבותית רחבה של מודעות לשינוי חברתי-סביבתי. אם מלפפון ועגבנייה יכולים להיות אורגניים, אז למה לא חולצה ומצעים.

  

גם הצרכנים הופכים למודעים יותר. כפי שחלק מאיתנו מקפידים על אורח חיים בריא הכולל אכילת מזון אורגני, פעילות גופנית והימנעות מעישון, כך יותר ויותר אנשים משתדלים לנהוג באופן דומה גם בתחום הביגוד ולקנות מוצרים שיוצרו תוך התחשבות סביבתית. 

 

כמו כן, הרשת משתייכת ל-FAIR WEAR FOUNDATION, ארגון עצמאי ללא מטרות רווח שתפקידו לדאוג לשיפור מצב העובדים בתחום תעשיית הטקסטיל. חברות המתקבלות ונרשמות לארגון מחויבות לקודים של העסקת עובדים המבוססים על ארגוני זכויות עובדים בינלאומיים והוועד העולמי לזכויות האדם.

 

חלק מהקודים אותם מכתיב ארגון FWF הם אי אפליית עובדים, אי העסקת ילדים, תמיכה בזכותו של העובד להיות שייך לכל אגודה וארגון עובדים, הגבלה של שעות העבודה וחוזה העסקה אישי.

 

ג'ינס מסיבי הבמבוק 

קולקציית הג'ינס של Lee Cooper מציגה דגמים שיוצרו מבד דנים העשוי מסיב הבמבוק. ברשת סיפרו כי הבמבוק גדל בצורה מהירה וחסכונית, מתחדש מעצמו, מתכלה בצורה מלאה ולכן הוא אינו מזהם את הסביבה. עוד נטען כי בד מסיב הבמבוק הוא סופג לחות, דוחה ריח רע, נושם והיפו אלרגני המתאים במיוחד לבעלי עור רגיש. מחיר הג'ינס: 399.90 שקל.

 

Hope Green הליין של החברה הברזיאלית HOPE, עשוי מאריג אורגני המופק מעצים. התחתונים מגיעים בשתי גזרות - בקיני וטנגה ברזילאית ומעוטרים בפסי תחרה בצבעים שונים. מחיר: תחתונים - החל מ-89 שקל ועד 119 שקל. חזיות: 289 שקל. גופיות: החל מ-149 שקל ועד 219 שקל.

 

"נעליים ירוקות" 

בחברת קולומביה שקדו על ליין של נעלי גברים "ירוקות-אקולוגיות". לדברי החברה, הנעליים מצופות בחומרים אנטי-בקטריאליים ומיוצרות בתהליך הממזער פגיעה בסביבה בכך שאינו מותיר שיירים וחומרים הפוגעים באיכות האוויר.

הנעליים, בסגנון גולשי סקייטבורד, נמכרות בצבעי טורקיז, אדום וחום ומשלבות חומרים שונים כגון זמש, קורדרוי, רשתות, ודמוי עור תנין.

 

גם חברות G-STAR ההולנדית, ו-H&M השבדית מציגות העונה קו בגדי גברים מכותנה אורגנית, הכולל טי-שרטים, ברמודות, בגדי ים, חולצות, ג'ינסים ומכנסיים.
 
Comments