העשב של השכן: שדרגו את התה שלכם

פורסם: 25 בדצמ׳ 2010, 21:31 על ידי: Sustainability Org

לא צריך להיות חקלאי מדופלם ואפילו לא בעליו של צמוד קרקע פלוס חלקת אדמה כדי לגדל עלי נענע. קנו אדנית, גדלו עשבי תבלין ותהנו

סופ
אביב לביא | 25/12/2010 13:14
תגיות: נענע, חקלאות ביתית

פעם החיים היו פשוטים: כשנקלעתי לפגישות עבודה בבית קפה, הייתי מזמין - כמה בנאלי - קפה. במהלך השנים התכווצה מנת הקפה היומית שלי לשתי כוסות, אותן אני מכלה בבוקר. תואר המלווה הרשמי של הפגישות נדד אחר כבוד - לפחות בעונות הקרירות - לעברו של התה, עם נענע כמובן.

עלים ששכבו יום או יומיים פחות טעימים
עלים ששכבו יום או יומיים פחות טעימים צילום: יובל הימן
אלא שבזמן האחרון גם בנוגע לתה עם נענע התעוררה בעיה. מאז שיש לנו אדנית מלאה נענע במרפסת, אני לא יכול להימנע מההשוואה. וההשוואה אומרת, שתה עם עלים שנקצרו זה עתה מהאדמה הוא תה חי, בעוד תה עם עלים ששכבו יום או יומיים (במקרה הטוב) במקרר של בית הקפה, הוא תה שהוויטאליות, אם לנקוט לשון עדינה, ממנו והלאה. אי אפשר להשוות את הארומה, את עוצמת הטעם, גם לא את הערכים התזונתיים.

קסמם של עשבי התבלין טמון בכך שלא צריך להיות חקלאי מדופלם ואפילו לא בעליו של צמוד קרקע פלוס חלקת אדמה כדי לגדל אותם ולהפיק מהם הנאה צרופה. אפשר להיות עכבר עיר עם סתם מרפסת או אפילו רק אדן חלון - שהעניק לאדנית את שמה - ולטפח עבור עצמך ובני משפחתך גינה זעירה. תה שמתוגבר בעלים מהגינה הזאת, באחריות, יאפיל לאין שיעור על התה המסורתי שמגיע בתוך שקיק בנוסח הבריטי הישן.

הבשורות המפתיעות של החורף הזה מגיעות מגיזרת הילדים: גם הם בעניין. כשהם נכנסים הביתה, כבר מהדלת אפשר לשמוע אותם תובעים "חליטה!". הם מתכוונים לקוקטייל הלוהט של הבית, שכולל מים, עלי נענע טריים (אפשר גם לואיזה, לימונית או דודנים אחרים), מקל קינמון (אמיתי) ומעט סוכר. כמה חבל שבעוד חודשיים-שלושה שוב יהיה כאן חם.

לכתבה באתר nrg

Comments