הפתרון לאוגוסט האיום: מאווררי תקרה חדשים

נשלח 6 באוג׳ 2011, 1:51 על ידי Sustainability Org   [ עודכן 6 באוג׳ 2011, 1:53 ]

תכירו את סופגי הלחות שיודעים לקרר באמצע הקיץ החם וחוסכים את הפעלת המזגן זולל החשמל. העלות: 500 ש"ח. תכינו את השמיכות

סופ
אביב לביא | 5/8/2011 7:55
תגיות: מאוורר תקרה,חסכון חשמל,התייעלות אנרגטית

בקיץ 2003 חתמנו על חוזה השכירות הראשון בדירתנו הנוכחית. עוד לפני שכף רגלנו דרכה בדירה, הכרזנו על מבצע: בכל אחד מהחדרים הותקן מאוורר תקרה. מזגן אצלנו, למעט מקרי חירום ותחנוני אורחים, הוא מחוץ לתחום, ובלי מאווררי תקרה הרי לא נוכל לשרוד את הקיץ התל אביבי.

המאווררים שירתו אותנו נאמנה, אלא שעם השנים כוחותיהם הלכו ועזבו אותם. המנוע אולי עובד, אבל הוא כבר לא צעיר. כשהחום של הקיץ הנוכחי כבר עמד באוויר, הבנו שהגיע הזמן לשידוד מערכות על התקרה. אחרת יהיה כאן אחד משניים: מזגן או גיהנום. ועל שניהם לא בא לנו.

אבי, החשמלאי ההגון והידען במזרח התיכון, הוזעק לסיעור מוחות. הוא בדק את הדופק של המאווררים הקשישים, קבע את מותם, ואף נקב בשמה של התרופה: "סטאר 42". מדובר , אמר, במאווררים שאינם תעשייתיים, אך כאלה שמטביעים חותם מורגש על חדר בגודל ממוצע. הבעיה, הוסיף, היא המחיר: יש בשוק מאווררים ב-150-100 שקל, אבל הם לא באמת יעזרו נגד אימי אוגוסט. סטאר, לעומת זאת, עולה ברשתות השיווק 700-600 שקל . אמאל'ה.
צילום: שאטרסטוק
מאוורר תקרה. עושה את העבודה צילום: שאטרסטוק

יצאנו למכרז אינטרנטי, שם גילינו שבכמה מקומות מוכרים את הסטאר הנחשק ב-490 שקל . החלטנו להגדיר את זה כהוצאה חיונית למשק בית בשעת חירום, מה עוד שהכסף חוזר בהדרגה דרך חשבון החשמל: מאוורר תקרה שעובד יממה רצופה, צורך חשמל בערך כמו שעת עבודה של מזגן. הזמנו מאוורר אחד לכל חדר. הם הגיעו כעבור יומיים, כנפיהם מקופלות במסדר בתוך קרטון. הכנפיים נפרשו והותקנו על התקרה, ומאותו רגע הקיץ שלנו נראה הרבה יותר טוב.

מוטת הכנפיים של הסטארים לא גדולה במיוחד (כנרמז בשמם- 42 אינץ'), והם לא נראים מאיימים, אבל הם באמת יודעים לעשות את העבודה. מאז שהם איתנו, אני מוצא את עצמי מתכסה בלילות (בשמיכה דקה, כמובן), כאילו פעל בחדר מזגן. אני לא מתיימר להיות מומחה למאווררים, לא עשיתי סקר שוק ואני לא טוען שאין עוד מלבדם; אני רק יכול לדווח שסטאר 42 מספק את הסחורה, וכשתקרתו של כל חדר מצוידת באחד כזה אנחנו מרגישים שלא ניתפס בידיים ריקות כשמפלצת הלחות של אוגוסט תדפוק בדלת. למעשה, בעוד השורות האלה נכתבות היא מזדחלת במורד הגב, ואני קם להעלות את הסטאר של חדר העבודה לדרגת מהירות 1.

לכתבה באתר nrg
Comments