מוצר ירוק חוסך בחשמל - נורות הליד

נשלח 5 בפבר׳ 2011, 23:23 על ידי Sustainability Org

כדאי לעבור לשימוש בנורות הליד? ובכן משני טעמים עיקריים, חיסכון כספי קודם כל,ואם לא רק חשבון החשמל מעניין אותכם המעבר לנורות חסכוניות מפחית את פליטת גזי החממה

05/02/2011 מרלן-אביבה גרינפטר - אפוק טיימס

נורה חסכונית
נורת ליבון חוסכת חשמל וכסף – צילום: Claudio Jule SXC
מדוע כדאי לעבור לשימוש בנורות הליד? ובכן משני טעמים עיקריים. האחד חיסכון בחשמל לאורך זמן בהתחשב בכך שמשאבי הנפט, הפחם והגז ההולכים ומתמעטים ומחירם בעלייה מתמדת. אבל יש גם את הדאגה לעתיד כדור הארץ ההולך ומתחמם.

המנורות נבדלות בשני נתונים עיקריים - צבע האור ותכולת הכספית שלהם. שמעתי ממספר ידידים שהם אינם עוברים לנורות הליד כי הם אינם אוהבים את האור הלבן. כיום ניתן למצוא נורות שאורם צהוב יותר, בחלק מהן הסליל האופייני מכוסה בזכוכית המהמהמת את חוזק האור הלבן.

נורת ליבון: הרבה חום – פחות אור

אחד החסרונות של נורת הליבון הרגילה בה אנחנו משתמשים מזה 100 שנה ויותר הוא שכדי להאיר לנו את הלילה היא צורכת הרבה מהאנרגיה דווקא לייצור חום ופחות לתאורה. בקיץ מספר נורות כאלה בחדר יכולות לגרום להפעיל את המזגן בעוצמה גבוהה יותר ולצרוך עוד יותר חשמל.

אחד הנתונים המאוד חשובים כשקונים נורות ליד חסכוניות הוא לשים לב להמרה של החוזק המבוטא בוואטים שהוא גם המדד שלנו לצריכת חשמל. בדרך כלל עוצמת האור של מנורה ליד של 20 ואט זהה לעוצמה שנקבל מנורת ליבון הצורכת 100 ואט. את נתון ההמרה מפרסמות החברות.

סכנה של הרעלת כספית? לא בהכרח

כל נורת ליד מכילה כספית אבל לא כולן מסוכנות. הכספית מסוכנת במצבה הנוזלי, ובנורות המכילות כספית נוזלית במקרה שהנורה נשברת אכן יש סכנה בחשיפה. לאחרונה יש נטייה לעבור לייצור של נורות חסכוניות שאינן מכילות כספית נוזלית. משתמשים בחומר האמלגם שהוא נתח מתכות מוצק - אחת המתכות בסגסוגת היא כספית אך במקרה של שבירת הנורה אין סכנה. החברות חייבות לציין על גבי המנורה אם היא מכילה כספית נוזלית או לא.

לכתבה באפוק טיימס

Comments