מערכת להשבת מי עיבוי מזגנים מתוצרת פלסגן הותקנה במתקן בזק חיפה

נשלח 18 באפר׳ 2011, 13:59 על ידי Sustainability Org   [ עודכן 19 באפר׳ 2011, 0:08 ]
תאריך פרסום 19/4/2011

חברת פלסגן מבית חרות סיימה לאחרונה התקנת מערכת חכמה להשבת מי מזגנים במתחם העסקים רחב הידיים של חברת בזק בעיר חיפה.

המערכת אוספת את מי העיבוי מכלל המזגנים בבנין המרכזי באתר ומעבירה אותם אל מערכת מרכזית, משם מועברים המים אל מערכת ההשקיה שהייתה באתר טרם התקנת המערכת. במתחם מדשאות עצים ופרחים בשטח נרחב. המים ישמשו גם לשטיפת משטחים מרוצפים ומשטחי אספלט במתחם.

מתקיני המערכת צופים איסוף של כ- 3 מ"ק כממוצע יומי בתקופת הקיץ שהיא גם תקופת ההשקיה. (תלוי כמובן בלחות היחסית, מזג האויר ביום הנתון ועוד). התחזית לתפוקת מי המזגנים שיוזרמו אל המערכת בתקופת הקיץ עומדת על כ-500 מ"ק.

אל המערכת המרכזית מובילים צינורות ניקוז מכל חלקי הבנין כולל מערכות המיזוג המרכזיות על גג הבנין. במערכת המרכזית מיכלים בנפח כולל של כ – 3 מ"ק ולידם מותקנת מערכת השאיבה והבקרה האוטומטיים, אלה מספקים את המים למערכת ההשקייה הממוחשבת של הגן המטופח הצמוד לבנין.  המערכת נבנתה כך שתשתמש ראשית במי עיבוי המזגנים. רק בעת חוסר במי מזגנים עוברת המערכת אוטומטית לצרוך מים שפירים.

בחודשי שיא הקיץ מתוכננת מערכת איסוף מי המזגנים לספק את כל צריכת המים של הגן. מאידך בחודשי השוליים גם כמות המים הנצרכת קטנה יותר, כך שהיצרנים מקווים שכמות מי המזגנים תספק את הצריכה במרבית ימי ההשקיה.

בדיקות איכות המים מראות שאיכות מי המזגנים דומה לזו של מי השתיה המסופקים לנו. המים אינם מכילים חיידקים ודומים לאיכותם של מים מזוקקים. תוספת מזערית של דשן בעת ההשקיה פותרת את המחסור במלחים במים אלה.

חברת פלסגן התקינה כבר מערכות רבות להשבת מי מזגנים באתרים שונים, בינהם: משרדי חברת החשמל בנתניה, חברת תרופות בחיפה, מגדלי PARK E בבאר יעקב ועוד.

חברת פלסגן עוסקת ביצור מערכות שונות להשבת מים בינהן מערכות מים אפורים, מערכות השבת מי מזגנים, מערכות איסוף מי גשם ועוד.


מקור: הודעה לעיתונות מטעם החברה
אתר האינטרנט של החברה: plasgan.co.il

כתבות קשורות:
הדשא של השכן: מים אפורים חודרים לאט
מיחזור מים אפורים: חיסכון או סכנה לבריאות?
הממשלה אישרה את חוק מים אפורים
מים אפורים: איום אסטרטגי על בריאות העם?
משרד הבריאות מזהיר מהשקיית גינות במים אפורים
רגע לפני הקיץ: שלל שימושים למי המזגן
Comments