המהפכה הירוקה בבית הספר

פורסם: 1 בספט׳ 2010, 2:25 על ידי: Sustainability Org
30 באוגוסט 2010

שנת הלימודים מתחילה. איזו התרגשות, תחושה של התחלה והתחדשות. המחברות. זו בדיוק ההזדמנות שלכם לעשות מהפכה ירוקה בבית הספר.
פרויקט
"ילדים מובילים שינוי" של תכנית החינוך הסביבתי של החברה להגנת הטבע גאה להציג טיפים מעשיים ופשוטים לסביבת לימודים ירוקה וידידותית.

מיחזור בקבוקים הפחיתו שימוש בשקיות ניילון גינות אורגניות
אספו בקבוקי פלסטיק למיחזור במהלך כל השנה, פנו אל תאגיד המחזור שיבוא לאוספם. בכסף שתקבלו תמורתם תוכלו לרכוש מתקני משחקים לחצר בית הספר, לממן טיול או להקים פינת חי הכשירו קופסאות פלסטיק לשימוש רב פעמי לאיחסון הסנדוויצ'ים והארוחות. כך תחסכו מאות שקיות פלסטיק מדי יום הקימו גינה אורגנית בחצר בית הספר. תהיו אחראים על טיפוח וגידול של הירקות, תתנסו בשיטות גידול והדברה אורגניות ללא שימוש בחומרי הדברה מזיקים. ולבסוף, כמובן, תהנו מהתוצרת בהפסקות.
טיפוח חצר בית ספר חיסכון במים שימוש מושכל במשאבים

צבעו את הקירות, ציירו גרפיטי סביבתי, צרו פסלים סביבתיים מחומרים ממוחזרים

העלאת המודעות ברחבי בית הספר ומחוצה לו. פנו לרשות המים והתנדבו לחלק חומרי הסברה ו'חכסמים'. הכריזו על תחרות משפחתית לחיסכון במים חשמל - עשו קמפיין בבית הספר שיעודד צריכת חשמל נבונה - כיבוי מזגנים ואורות בהפסקות ובטח בסוף היום, וילונות שחוסמים חימום הכיתה.
נייר - עשו שימוש חוזר בנייר ומחזרו את מה שנשאר 

פרויקט יופי של ישראל  | מאמצים אתר מחוץ לגבולות בית הספר 

בלוד משתפים פעולה תלמידים ערביים ויהודיים בשיקום בית בד עתיק ובחפירות ארכיאולוגיות בחאן הממלוכי בעיר בקרית שמונה התלמידים משקמים את נחל "עין הזהב" בעיר, מנקים ומטפחים אותו תלמידי קצרין משקמים את מעיין השקיף הסמוך לעיר..
ילדי בקעת בית שאן ורמת הגולן פורצים את שביל סובב כנרת ועוזרים בניקיון חופי הכנרת

תלמידי אילת ניקו את החופים לאחר החגים והנופשים והחתימו אותם על אמנת התחייבות לשימוש באיכות סביבה.

תלמידי באר שבע אימצו את נחל "עולים" ונחל "עשן" הסמוכים לעיר, סימנו שבילי אופניים והציבו ספסלים להנאת המטיילים.
תלמידי ירושלים מקדמים את נושא הגינות הקהילתיות בתוך השכונות. תלמידי חיפה מאמצים את הוואדיות בתוך העיר, מסמנים שבילים ומנקים אותם, וכן מאמצים את חופי הים. תלמידי מודיעין שותפים לחפירות הארכיאולוגיות הנערכות "בגבעת שר" בעיר, ומדריכים את ההורים בסיורים מיוחדים שהם מקיימים במקום.
תלמידי המועצה האזורית אלונה מאמצים את הבזים האדומים הנדירים המקננים באזורם. התלמידים בונים לבזים תיבות קינון, מנחים את התושבים כיצד להתנהג בקרבת הציפורים ומדריכים סיורים בכדי לעורר את המודעות למצבן. תלמידי תל אביב אימצו את פארק החורשות בדרום העיר, ואף יצאו במבצעי הסברה לבעלי כלבים ברחי העיר בכדי לקדם את נושא איסוף הצרכים של בעלי החיים למען עיר נקייה וירוקה יותר.


שנת לימודים פוריה וירוקה לכולם!
אלו הם רק מקצת הטיפים והרעיונות כיצד להפוך את בית הספר שלכם לירוק. רוצים לקרוא עוד ולקבל רעיונות נוספים כיצד ניתן לשנות ולהשפיע? היכנסו לדף הבית של חינוך סביבתי באתר החברה להגנת הטבע.

לכתבה באתר החברה להגנת הטבע

Comments