תערוכה: "המשבר האקולוגי – מבט אחר על קיימוּת"

פורסם: 10 בפבר׳ 2010, 4:53 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 14 בספט׳ 2011, 11:35 ]

תערוכה חדשה בבניין עיריית רעננה:

 "המשבר האקולוגי – מבט אחר על קיימוּת"

המאייר כפיר וייצמן מציג איורים המוקדשים למצב כדור הארץ וניצול משאבי הטבע בידי האדם

 

16.4.10-16.2.10

במבואת הכניסה לבניין העירייה תיפתח תערוכתו של המאייר כפיר וייצמן המוקדשת למשבר האקולוגי. התערוכה כוללת 16 איורים מרהיבים, העוסקים בהיבטים שונים של מצבו של כדור הארץ, דרך התנהגות האדם, השימוש והניצול של משאבי הטבע, ההתחממות הגלובלית ועוד.

 

פתיחתה הרשמית תיערך ביום ג', 16.2.10, בשעה 10:30 במעמד ראש העיר רעננה, נחום חופרי, סגניתו, רונית וינטראוב, הממונה על אגף תרבות, נוער ופנאי, חברי מועצת העיר ותלמידי בית הספר היסודי "מגד" – זוכה יוזמת משרד החינוך לתוכנית "אמנים בסביבה והסביבה באמנות".  

 

האיורים של כפיר וייצמן מעוררים את המודעות שלנו לחשיבות נושא השמירה על הסביבה בעידן זה. בדומה לספרו של דוקטור סוס, גם איוריו של כפיר וייצמן שופכים אור על המחיר הסביבתי של ניצול משאבי הטבע על ידי האדם דרך תיאורים של זיהום אוויר, הצטברות אשפה, גדיעת עצים מאסיבית של יערות הגשם, חלוקה שווה של משאבי מים וצריכה נבונה שלהם, כמו גם ביטויים חזותיים המבטאים את ההתחממות הגלובלית ומסר למערכת הכלכלית העולמית שענייניה הוא הרווח כאן ועכשיו.

 

במטרה להטמיע את הנושא בקרב הדור הצעיר, הוכנו לתערוכה זו עוד שני עותקים אשר ינדדו בין כל בתי הספר בעיר ויאפשרו לצוותי בתי הספר לעסוק בהטמעת נושאי הקיימות דרך ייצוגה באמנות. בית הספר "מגד" – הינו הראשון בו תוצג התערוכה.

 

ראש העיר, נחום חופרי:  "אני מאמין כי אם נשכיל להרחיב את מעגל השותפים לעשייה ירוקה ומקיימת,  אם כולנו נמחזר את הפסולת הביתית שלנו, נחסוך בצריכת מים ונפחית השימוש בחומרים מזהמים, נוכל ליהנות מהטבע ולשמור עליו, נוכל להצליח במשימה החינוכית שלנו: להשאיר עולם טוב יותר אחרינו".   


איורו של האמן כפיר וייצמן - אדישות. צילום: עיריית רעננה

 
איורו של האמן כפיר וייצמן - ציפורים נודדות. צילום: עיריית רעננה 
 
איורו של האמן כפיר וייצמן - הפרטת כדור הארץ לכסף. צילום: עיריית רעננה

 
 איורו של האמן כפיר וייצמן - המים הולכים ואוזלים. צילום: עיריית רעננה

 איורו של האמן כפיר וייצמן - עוד עץ נפל חלל. צילום: עיריית רעננה
 
 
 איורו של האמן כפיר וייצמן - אין סימן לגשם. צילום: עיריית רעננה
Comments