מתחם בילויים חדש ייפתח בפארק אריאל שרון

פורסם: 8 בנוב׳ 2013, 9:29 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 8 בנוב׳ 2013, 9:30 ]

במרכז המתחם, שישתרע על פני שטח של כ–100 דונם בלב ההר, ייבנה אגם מלאכותי בגודל של כ–15 דונם ובו גשרים, פינות צל ונוי, אמפיתיאטרון למופעים, שבילי הליכה ומרכז מבקרים

מאת רינה רוזנברג, 6/11/2013

מתחם בילויים חדש בשם אואזיס ייפתח בעוד כחודש בפארק אריאל שרון ‏(חירייה לשעבר‏). במרכז המתחם, שישתרע על פני שטח של כ–100 דונם בלב ההר, ייבנה אגם מלאכותי בגודל של כ–15 דונם ובו גשרים, פינות צל ונוי, אמפיתיאטרון למופעים, שבילי הליכה ומרכז מבקרים - בהשקעה של כ–10 מיליון שקל.

"תהליך העבודה על האואזיס ארך כשנתיים וכלל חפירות נרחבות ועבודות איטום של ההר", סיפר אלכס קפלן, מנהל השיווק בפארק. "האגם המלאכותי, שסביבו נבנו שבילי הליכה לנוחות המבקרים, יוזן במים שיגיעו מבריכות אגירה תת־קרקעיות הנמצאות על ההר, שיירדו לאגם בגרביטציה. באואזיס נשתלו עצים שהועברו והוצלו מהשמדה מאזורים אחרים".

האמפי שיוקם במתחם יכלול כ–500 מקומות ישיבה ומיועד להופעות ואירועים. לציבור תהיה אפשרות להזמינו לטובת אירועים פרטיים. מרכז המבקרים יקרין בטכנולוגיית וידאו מאפינג ‏(הקרנות על אובייקטים תלת־ממדיים‏) את סיפורו של ההר מתחילת שפיכת הפסולת בתקופת הבריטים ועד למרכז השיקום האקולוגי והתרבותי שאליו הופך ההר בשנים האחרונות. לפי קפלן, המרכז צפוי לארח כמיליון איש ב–2014.

פתיחת מתחם אואזיס תשלים את הפיתוח הנושאי והסביבתי בחלק המרכזי ובחלק הצפוני של ההר, דבר שיאפשר למבקרים רצף המקשר בין מתחם זה לחלק של ההר שבו נמצאת מרפסת התצפית המטרופולינית שממנה ניתן לראות את כל גוש דן.

קפלן אמר כי העבודות על תוכניות הפיתוח שלב ב' כבר החלו. אלה כוללות אמפיתיאטרון ענקי ל–50 אלף איש, אגם מרכזי בגודל של כ–250 דונם שיהיה אפשר לשוט בו ואזור שישמש בית לבעלי חיים.

עמיר פרץ, השר להגנת הסביבה, אמר כי "פתיחת האואזיס היא ההוכחה לכך שכפי שהאדם יכול לקלקל, כך הוא יכול גם לתקן ולשקם. אין ספק שהשילוב בין טבע, תרבות, ערכים סביבתיים ואטרקציות כמו אגם, סיורים, מרכז מבקרים מושקע ופעילויות לילדים ולמשפחה, יהפכו את פארק אריאל שרון לאטרקציה תיירותית מובילה בגוש דן".

מתחם אואזיס
מתחם אואזיס
צילום: פיטר לץ

Comments